PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury nad Polską, podkarpackie: Zerwane dachy i brak prądu

  • PAP/AT    19 stycznia 2018 - 08:45
Wichury nad Polską, podkarpackie: Zerwane dachy i brak prądu
Aktualnie bez prądu jest blisko 300 odbiorców w Bieszczadach i Beskidzie Niskim (fot.pixabay.com)

W związku z wichurami jakie przeszły z czwartku (18 stycznia) na piątek (19 stycznia) na Podkarpaciu strażacy i służby energetyczne interweniowali kilkanaście razy. Prądu nie ma blisko 300 odbiorców.
Rzecznik podkarpackiej PSP Marcin Betleja powiedział, że w ciągu ostatniej nocy w regionie zanotowano 10 interwencji spowodowanych silnych wiatrem; głównie w pow. krośnieńskim i przemyskim. "W większości przypadków usuwaliśmy połamane konary drzew leżące na jezdniach i chodnikach" - dodał rzecznik.

"Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Krośnie. W nocy wiatr zerwał tam ok. 300 metrów kwadratowych pokrycia dachowego na budynku pływalni. Strażacy usunęli zagrożenie" - wyjaśnił Betleja.

Z kolei służby energetyczne w nocy z czwartku na piątek były wzywane sześć razy. Awarie usuwano na bieżąco.

Czytaj też: Szkody po przejściu orkanu Fryderyka. Premier zapowiada pomoc poszkodowanym

"Aktualnie bez prądu jest blisko 300 odbiorców w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Utrudnienia zostaną usunięte w ciągu najbliższych dwóch-trzech godzinach" - zauważył Andrzej Balicki z PGE Dystrybucja w Rzeszowie.

Powyżej górnej granicy lasu w Bieszczadach leży średnio 40 cm; miejscami zaspy przekraczają półtora metra. "W związku z możliwością wystąpienia silnego wiatru podczas wycieczek górskich należy zachować szczególna ostrożność. Dotyczy to zwłaszcza obszarów zalesionych" - podkreślił ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Grzegorz Mołczan.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.