PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury nad Polską: Premier spotka się ze służbami ws. wichur

  • PAP/AT    6 października 2017 - 08:25
Wichury nad Polską: Premier spotka się ze służbami ws. wichur
Będzie spotkanie ws. wichur (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Premier Beata Szydło - po kontakcie z wojewodami z terenów, które zostały najbardziej dotknięte przez porywiste wiatry - uzgodniła, iż zostaną rozdysponowane dodatkowe ekipy by jak najszybciej usuwać awarie prądu, bo one są na pewno najbardziej dotkliwe - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• W piątek (6 października) premier Beata Szydło spotka się ze służbami usuwającymi skutki nocnych wichur, które przeszły nad Polską - zapowiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

• Będziemy na bieżąco monitorować prace m.in. Państwowej Straży Pożarnej - dodał.

• Zapewnił, że sytuacja jest "pod kontrolą".

Bochenek był pytany w piątek w PR24, kiedy zostaną usunięte awarie po nocnych wichurach, które przeszły nad Polską. "Rzeczywiście wielka tragedia, ostatnio dość często takich anomalii pogodowych na terenie naszego kraju doświadczamy, ale już od wczoraj służby zaczęły oczywiście intensywnie pracować - jeszcze w trakcie właściwie tych wichur pierwsze ekipy strażackie wyjechały w teren po to, by pomagać ludziom" - podkreślił rzecznik rządu.

Czytaj też: 3,8 tys. miejscowości bez prądu po wichurach

Bochenek zaznaczył, że premier Beata Szydło - po kontakcie z wojewodami z terenów, które zostały najbardziej dotknięte przez porywiste wiatry - "uzgodniła, iż dodatkowe ekipy - również energetyków - zostaną zadysponowane, po to, by jak najszybciej usuwać awarie prądu, bo one są na pewno najbardziej dotkliwe".

Zapowiedział również, że w piątek szefowa rządu spotka się "w terenie" ze służbami usuwającymi skutki wichur. "Cały czas ta sytuacja jest pod kontrolą i będziemy chcieli na bieżąco monitorować wszelkie działania Państwowej Straży Pożarnej, ochotników" - zaznaczył Bochenek.

Rzecznik rządu wskazał, że uszkodzonych zostało również wiele domów. "Tutaj również wielka rola służb aby oczywiście pomóc obywatelom, Polakom wyjść z tej sytuacji" - zaznaczył Bochenek.

Czytaj też: Wichury na Polską: Utrudnienia na kolei

Powiedział, że nad usuwaniem skutków wichur pracuje ponad 40 tys. strażaków. "Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie - możliwie szybko - uda się uprzątnąć wszelkie wiatrołomy" - dodał.

Czytaj też: Wichury Zachodniopomorskie

Czytaj też: Wichury Opolskie

Czytaj też: Wichury Wielkopolskie

Czytaj też: Wichury Świętokrzyskie

Czytaj też: Wichury Lubuskie

Czytaj też: Wichury Dolnośląskie

Czytaj też: Wichury Łódzkie

Czytaj też: Wichury Kujawsko-pomorskie

Czytaj też: Wichury Śląskie

Czytaj też: Wichury Małopolskie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.