PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury nad Polską, wielkopolskie: Powalone drzewa, uszkodzone budynki i awarie prądu

  • PAP/AT    19 stycznia 2018 - 08:26
Wichury nad Polską, wielkopolskie: Powalone drzewa, uszkodzone budynki i awarie prądu
W całym woj. wielkopolskime w związku z wichurami strażacy podjęli nieco ponad 100 interwencji (fot.pixabay.com)

W związku z wichurami przechodzącymi od czwartku (18 stycznia) nad Polską strażacy podjęli około 100 interwencji w woj. wielkopolskim. Po załamaniu pogody prądu w regionie wciąż nie ma ok. 3 tys. odbiorców.
Karol Kędziorski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Staży Pożarnej w Poznaniu powiedział w piątek (19 stycznia), że w sumie w całym regionie w związku z wichurami podjęto nieco ponad 100 interwencji. Nie było poszkodowanych. Wyjazdy dotyczyły głównie interwencji związanych z powalonymi drzewami. Straż pożarna odnotowała też dwa przypadki uszkodzeń budynków gospodarczych.

Rzeczniczka prasowa Enei Operator Danuta Tabaka poinformowała, że w piątek rano prądu nie miało ok. 3 tys. odbiorców w regionie - głównie w rejonie Gniezna i Wrześni. Tam dostępu do energii elektrycznej nie ma po ok. 1 tys. klientów. W czwartek, z powodu wielkich i gwałtownych opadów śniegu w Wielkopolsce, prądu nie miało ok. 20 tys. odbiorców.

Czytaj też: Szkody po przejściu orkanu Fryderyka. Premier zapowiada pomoc poszkodowanym

Jak dodała, na całym terenie obsługiwanym przez spółkę, obejmującym obszar północno-zachodniej Polski, najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w okolicy Wałcza, gdzie prądu nie ma ok. 7 tys. odbiorców. W najtrudniejszym momencie na terenie działania spółki dostępu do elektryczności nie miało ok. 60 tys. klientów. Na przywrócenie dostaw prądu czeka jeszcze ok. 12 tys. odbiorców.

W czwartek w związku z wichurami pociągi dalekobieżne kursujące przez Poznań notowały wielogodzinne opóźnienia. Z powodu silnych opadów śniegu w stolicy regionu tworzyły się gigantyczne korki. Problemy miał także poznański port lotniczy - wiele samolotów miało opóźnienia, kilka lotów odwołano lub przekierowano.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.