PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury, podkarpackie: Połamane drzewa, zerwane dachy i zalane piwnice

  • PAP/AT    30 października 2017 - 08:45
Wichury, podkarpackie: Połamane drzewa, zerwane dachy i zalane piwnice
Wichury: Większość interwencji dotyczyła usuwania połamanych drzew i konarów z jezdni, chodników i posesji

Ponad 240 razy interweniowali podkarpaccy strażacy od północy z soboty (28 października) na niedzielę (29 października) do poniedziałku (30 października) rano w związku z silnym wiatrem i ulewnym deszczem, które występują na Podkarpaciu - podała Państwowa Straż Pożarna.
Rzecznik podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP w Rzeszowie mł. bryg. Marcin Betleja poinformował w poniedziałek rano, że większość interwencji dotyczyła usuwania połamanych drzew i konarów z jezdni, chodników i posesji.

W 25 przypadkach strażacy pomagali w zabezpieczaniu uszkodzonych elewacji i konstrukcji dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. 10 przypadków to wypompowywanie wody z zalanych przez deszcz piwnic i udrażnianie przepustów drogowych.

Czytaj też: Wichury nad Polską - skutki

"W Łysej Górze w pow. jasielskim dwa samochody uderzyły w leżące na drodze drzewo. Kierowcy obu samochodów zostali przewiezieni do szpitali" - poinformował Betleja.

Najwięcej interwencji strażackich dotyczyło powiatów: rzeszowskiego, krośnieńskiego, jasielskiego, dębickiego, mieleckiego, brzozowskiego i strzyżowskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.