PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury w Polsce, Małopolska: Zerwane dachy i powalone drzewa

  • PAP/AT    24 lutego 2017 - 10:11
Wichury w Polsce, Małopolska: Zerwane dachy i powalone drzewa
Apelujemy o ostrożność, bo z uszkodzonych budynków nadal mogą spadać elementy poszycia - powiedział rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak (fot.pixabay.com)

• Ponad 150 razy interweniowali w piątek (24 lutego) rano małopolscy strażacy w związku ze skutkami huraganowych wiatrów.
• Żywioł największe szkody wyrządził w Krakowie, gdzie uszkodził 40 dachów.
• Strażacy usuwali z jezdni i budynków powalone drzewa.
"Nie jest to bilans ostateczny, bo nadal prowadzimy około 80 interwencji. Apelujemy o ostrożność, bo z uszkodzonych budynków nadal mogą spadać elementy poszycia" - powiedział rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Silny wiatr w Krakowie pojawił się około godz. piątej nad ranem i ucichł około siódmej. Żywioł uszkodził dachy na blisko 40 budynkach w stolicy Małopolski.

Jak poinformował Urząd Miasta Krakowa, huraganowy wiatr spowodował spore utrudnienia w komunikacji w stolicy Małopolski. Żywioł powalił drzewo na al. Beliny-Prażmowskiego. Linie autobusowe 124, 184 i 424 musiały kursować objazdami. Zablokowany był także przejazd dla linii 174 przez skrzyżowanie ul. Wielickiej i Powstańców Wielkopolskich. Autobusy w kierunku Kombinatu kursowały estakadą z pominięciem przystanku "Powstańców Wielkopolskich".

Czytaj też: Wichury nad Polską

Na ul. Igołomskiej na kilkanaście minut wyłączono napięcie w sieci trakcyjnej ze względu na akcję strażaków, którzy usuwają połamane konary drzew.

Z kolei na ul. Dietla wiatr zerwał dach z kamienicy, co doprowadziło do zerwania sieci trakcyjnej. Tramwaje musiały kursować objazdami. Musiano uruchomić zastępczą komunikację autobusową.

Na drodze krajowej nr 28 w Graboszycach huragan przewrócił przyczepę przewożącą styropian.

Silny wiatr halny wieje także w Tatrach i na Podhalu, jednak nie doszło tu do poważniejszych zdarzeń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.