PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury, warmińsko-mazurskie: Wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe

  • PAP/AT    30 października 2017 - 08:55
Wichury, warmińsko-mazurskie: Wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe
Prezydent Elbląga wprowadził na terenie miasta stan pogotowia przeciwpowodziowego (fot.shutterstock)

Ok. 550 odbiorców z woj. warmińsko-mazurskiego nie ma w poniedziałek (30 październik) rano prądu w efekcie awarii spowodowanych silnym wiatrem. Straż pożarna interweniowała od północy 30 razy, głównie przy połamanych drzewach.
Jeszcze w niedzielę (29 października) po południu prądu nie miało 3,6 tys. odbiorców. Większość awarii już usunięto. Jak poinformowało w poniedziałek rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, na terenie całego regionu bez zasilania pozostaje jeszcze ok. 550 odbiorców.

Według asp. Wojciecha Juchniewicza z komendy wojewódzkiej straży pożarnej w Olsztynie, w ciągu minionej doby na Warmii i Mazurach odnotowano 260 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru. Nie było osób poszkodowanych.

Od północy strażacy wyjeżdżali ok. 30 razy, głównie do połamanych konarów, powalonych drzew i wypompowywania wody z zalanych piwnic.

Czytaj też: Wichury nad Polską - skutki

Straż pożarna monitoruje sytuację hydrologiczną na rzekach spływających z Wysoczyzny Elbląskiej, w których intensywne opady deszczu spowodowały wzbieranie wód. W niedzielę umocniono brzegi rzek: Wąskiej w Pasłęku i Elszki w Stegnach. Rękawami przeciwpowodziowymi zabezpieczono brzegi w Nowakowie i przy bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu.

W poniedziałek rano prezydent Elbląga wprowadził na terenie miasta stan pogotowia przeciwpowodziowego, w związku z przekroczeniem stanu alarmowego w rzece Elbląg.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.