PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury, wielkopolskie: Mieszkańcy mają już prąd

  • PAP/AT    30 października 2017 - 07:05
Wichury, wielkopolskie: Mieszkańcy mają już prąd
Niewielkie problemy z dostawą energii elektrycznej mają jeszcze mieszkańcy okolic Kępna i Słupcy (fot.pixabay.com)

Niemal do wszystkich odbiorców w regionie, którzy zostali pozbawieni energii elektrycznej na skutek przejścia orkanu, przywrócono już zasilanie. Od sobotniej nocy PSP odebrała już łącznie ponad 500 zgłoszeń.
W szczytowym momencie bez dostępu do energii elektrycznej w regionie było łącznie ponad 40 tys. odbiorców, w tym ok. 25 tys. odbiorców Enei Operator. Mateusz Gościniak z Enei powiedział, że obecnie "właściwie wszystkie awarie na liniach średniego napięcia zostały już naprawione".

"W tej chwili zostały już tylko do naprawy drobne, lokalne awarie na niskim napięciu, ale jest to już bardzo mała skala, ok. kilkudziesięciu odbiorców" - mówił.

Jak dodał, do pozostałych odbiorców zasilanie ma zostać przywrócone najpóźniej w poniedziałek rano.

Niewielkie problemy z dostawą energii elektrycznej mają jeszcze mieszkańcy okolic Kępna i Słupcy - obsługiwani przez Energę Operator.

W związku z wichurami, jakie od sobotniej nocy przechodziły na Wielkopolską, PSP odebrała ponad 500 zgłoszeń w całym województwie. "Najbardziej dotkniętym powiatem był powiat poznański, tutaj odnotowaliśmy ponad 120 zdarzeń, ale też powiaty ostrowski, szamotulski, nowotomyski, czarnkowski i leszczyński" - powiedział oficer prasowy wielkopolskiej straży pożarnej kpt. Karol Kędziorski.

"Najczęstsze interwencje dotyczyły wiatrołomów - tych było ponad 300, ale także zerwanych linii energetycznych, wypompowania wody z posesji i dróg. W regionie uszkodzonych zostało też ponad 70 budynków mieszkalnych i ok. 20 budynków gospodarczych" - dodał.

W Wielkopolsce nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.