PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielki mecz uratuje prezydent Adamowicz?

  • PAP/Futbolnews.pl/RMF FM    2 września 2011 - 13:58
Wielki mecz uratuje prezydent Adamowicz?

Być może w piątek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podejmie decyzję w sprawie piłkarskiego meczu Polski z Niemcami, który 6 września ma odbyć się na PGE Arenie Gdańsk. W czwartek negatywną opinię dotyczącą organizacji tej imprezy masowej wydała straż pożarna.
Sekretarz Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, Wolfgang Niersbach, przyznaje, że dostał zapewnienie od działaczy PZPN, że mecz Polska - Niemcy na pewno się odbędzie. Grzegorz Lato, prezes PZPN, dodaje, że musi on być rozegrany w Gdańsku, bo inaczej wszystko skończy się wielką kompromitacją - donosi Futbolnews.pl.

Teraz jednak wszystko w rękach prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza (zabierz głos/oceń prezydenta). Dużą presję wywiera na niego PZPN. Grzegorz Lato w rozmowie z radiem RMF FM przyznał, że przeniesienie meczu nie wchodzi w rachubę i musi on się odbyć w Gdańsku. - Jeśli ten mecz nie odbędzie się właśnie tam, to będzie to wstyd i śmiech na cały świat. Okaże się, że przez takie decyzje nie możemy zorganizować Euro 2012. Płacimy za stadion, już raz przenosiliśmy mecz z Francją, na dzień dzisiejszy mecz na pewno się odbędzie - powiedział Lato.

- Jeśli prezydent podejmie dzisiaj decyzję w tej sprawie, a ten termin wcale nie jest przesądzony, uczyni to w godzinach popołudniowych. Sytuacja jest poważna i skomplikowana - powiedziała kierownik Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Gdańska Emilia Salach-Pezowicz.

W piątek o godzinie 11 miała się rozpocząć konferencja prasowa przed meczem Polska - Niemcy, ale ten briefing został w ostatniej chwili odwołany. Zamiast niego doszło do spotkania przedstawicieli wszystkich podmiotów zaangażowanych w organizację tej imprezy masowej - Polskiego Związku Piłki Nożnej, Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012, generalnego wykonawcy PGE Areny Gdańsk, urzędu miasta Gdańska oraz Lechii Operator.

Paweł Adamowicz przebywa w piątek służbowo w Berlinie, ale jest w stałym kontakcie ze swoim zastępcą Andrzejem Bojanowskim.

Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, prezydent miasta nie jest związany opiniami straży pożarnej oraz policji i może wbrew ich stanowisku wydać zgodę na organizację. W tym zakresie kompetencje posiadają także wojewodowie. W przypadku negatywnej oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego przez straż pożarną i policję, wojewoda ma prawo zakazania przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności albo w ogóle może zabronić jej organizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • MIOTŁA, 2011-09-02 14:48:17

    Przykre,że zawodzi wyborców.Bardzo przykre.Ale zależy mu na nich to pewne!!!