PARTNER PORTALU
 • BGK

Wielki Piknik Krwiodawstwa 2016: Będą bić rekord w ilości oddanej krwi

 • MN    21 czerwca 2016 - 15:14
Wielki Piknik Krwiodawstwa 2016: Będą bić rekord w ilości oddanej krwi

Pobieranie krwi to nie wszystko. Wydarzeniu będzie towarzyszył szereg atrakcji. (fot. WikiCommons)

• Ochotnicy z całego kraju podejmą próbę pobicia rekordu Polski w ilości oddanej honorowo krwi. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (25 czerwca) w Ożarowie Mazowieckim.
• Impreza jest częścią Wielkiego Pikniku Krwiodawstwa „Dar Serca".
• Honorowy patronat nad imprezą objął marszałek województwa mazowieckiego i wojewoda mazowiecki.
Organizatorzy tego niezwykłego wydarzenia przypominają, że poprzedni rekord Polski został ustanowiony w 2015 roku. Udało się wtedy pozyskać 178 litrów krwi od 397 uczestników.

W Ożarowie Mazowieckim ten wynik ma zostać poprawiony. Na miejscu akcji pojawi się pięć ambulansów, przystosowanych do badań oraz oddawania krwi. Poza mobilnymi punktami pobrań przewidziano też kilka stanowisk stacjonarnych, które będą ulokowane w budynku starostwa powiatu warszawskiego zachodniego.

Wydarzenie będzie dobrą okazją do zrobienia darmowych badań i sprawdzenia swojego stanu zdrowia, ponieważ każda próbka krwi będzie badana.

Czytaj tez: Mapy potrzeb zdrowotnych: Zniecierpliowne lubuskie wykłada 8 mln na szpitale

Podczas wydarzenia odbędzie się także zbiórka krwi dla psów, którą poprowadzi Weterynaryjny Bank Krwi im. Milusia, pierwsza instytucja tego typu w Polsce.

Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. koncert muzyczny, loteria fantowa i pokazy kulinarne gwiazd programów MasterChef, Top Chef i Hell's Kitchen, a także turniej piłki nożnej oraz pokaz ratownictwa medycznego.

Organizatorem wydarzenia jest Klub HDK PCK „Strażak” we współpracy z powiatem warszawskim zachodnim. Honorowy patronat nad imprezą objął marszałek województwa mazowieckiego i wojewoda mazowiecki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (3)

 • Smakosz, 2016-06-22 12:09:36

  A kulinarnym hiciorem imprezy będzie świeżutka kaszanka z grilla!
 • Ludożerca, 2016-06-22 12:05:19

  Jeszcze raz wasz Ludożerca. Zapmniałem pochwalić organizatorów za wspaniałą nazwę imprezy - "Piknik Krwiodawstwa 2016"! To "2016" sugeruje, ze impreza będzie się odbywała rokrocznie?! Przy okazji chciałbym zapytać, czy np. pewne grupy miłośników zostaną zaproszone np. jako honoro...wi goście? Mam na myśli np. wampirów! Bo przecież nie wegetarian!  rozwiń
 • Ludożerca, 2016-06-22 11:58:00

  Nooooo! To będzie bardzo interesująca i zapewne bardzo widowiskowa impreza - "zawody: kto odda więcej krwi! Wszak publika żąda własnie krwi bardziej, niż czegokolwiek innego!!! I trupów! Czy wstęp dla widzów będzie wolny? A jaka jest główna nagroda? Czy proces pobierania krwi zostanie przerwany... w przypadku utraty przytomności przez dawcę, czy też wypompuje się z denata tyle krwi ile zadeklarował, że odda? Czy pośmiertnie rodzina dawcy otrzyma jego nagrodę? Podejrzewam, że jak będzie wysoka nagroda to desperatów nie zabraknie! Czy organizator przewiduje kontynuację, mam nadzieję, że już dobrej tradycji z odmianą np. "kto odda więcej organów"?  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: