PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkie Opole? Część mieszkańców chce referendum

  • MIW    22 lutego 2016 - 15:17
Wielkie Opole? Część mieszkańców chce referendum
Czy mieszkańcy Opola w referendum wypowiedzą się na temat poszerzenia granic miasta? (Fot. : www.lukow.ug.gov.pl).

• Pomysł zorganizowania referendum w sprawie poszerzenia granic miasta wyszedł od samych opolan.
• Ich zdaniem same konsultacje społeczne to jeszcze zbyt mało. 
• Inicjatorzy akcji zaczęli już zbierać podpisy mieszkańców.
Kilka dni temu pisaliśmy o planach prezydenta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego, który chce rozszerzenia administracyjnych granic miasta i włączenia do niego części sołectw z pięciu ościennych gmin. Plany te wywołały spore poruszenie wśród lokalnej społeczności.

Wydawało się jednak, że linia konfliktu przebiega na linii zwolennicy aneksji z Opola – jej przeciwnicy z sąsiednich gmin. Okazuje się jednak, że sprawa jest bardziej skomplikowana. Jak donosi bowiem "Nowa Trybuna Opolska", w Opolu zaczęła działać grupa, która chce doprowadzić do przeprowadzenia referendum w sprawie ewentualnego poszerzenia granic miasta.

- Stoimy na stanowisku, że waga proponowanych zmian nie może być dyskutowana jedynie w formie konsultacji, bo nie są one w żaden sposób wiążące - przekonuje na łamach "NTO" Mirosław Gutka, mieszkający w Opolu dyrygent, który pracuje w Gminnym Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Inicjatorzy przeprowadzenia referendum zaczęli już zbierać podpisy. Aby ich pomysł zakończył się sukcesem muszą w ciągu 60 dni zebrać ok. 9,5 tys. podpisów mieszkańców Opola.
Niezależnie od tej akcji, cały czas trwają prowadzone pod szyldem samorządów konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia granic miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.