PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolska: ogromne straty wśród rolników po burzach. Ucierpiało ponad 2,1 tys. gospodarstw

  • PAP/KDS    18 sierpnia 2017 - 16:37
Wielkopolska: ogromne straty wśród rolników po burzach. Ucierpiało ponad 2,1 tys. gospodarstw
Poniesione przez rolników z województwa wielkopolskiego straty szacowane są na ponad 18,2 mln zł (fot. twitter.com)

Według najnowszych danych przekazanych przez wojewodę wielkopolskiego wynika, że gwałtowne burze spowodowały zniszczenia w ponad 2,1 tys. gospodarstw rolnych. Poniesione przez rolników straty szacowane są na ponad 18,2 mln zł.
Biuro prasowe wojewody podało w piątek (18.08), że według obecnych wyliczeń w 44 gminach w regionie zostało poszkodowanych 2125 gospodarstw rolnych. Szkody powstały na powierzchni 11,3 tys. ha upraw rolnych. Wartość strat szacowana jest na ponad 7,9 mln zł.

- Z uwagi na termin wystąpienia szkód, wystąpiły one przede wszystkim w kukurydzy, burakach cukrowych, warzywach gruntowych, sadach oraz zbożach - poinformowało biuro prasowe.

Wskutek nawałnic sprzed tygodnia uszkodzonych zostało też przeszło 1,4 tys. budynków służących do produkcji rolnej o wartości ponad 7,57 mln zł. Wartość innych uszkodzeń i zniszczeń w gospodarstwach rolnych szacowana jest na ponad 2,73 mln zł.

Rzecznik prasowy wojewody Tomasz Stube poinformował, że w gminach dotkniętych skutkami nawałnic cały czas pracują zespoły szacujące powstałe straty, więc podawane liczby mogą się zmienić.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.