PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolska: ogromne straty wśród rolników po burzach. Ucierpiało ponad 2,1 tys. gospodarstw

  • PAP/KDS    18 sierpnia 2017 - 16:37
Wielkopolska: ogromne straty wśród rolników po burzach. Ucierpiało ponad 2,1 tys. gospodarstw

Poniesione przez rolników z województwa wielkopolskiego straty szacowane są na ponad 18,2 mln zł (fot. twitter.com)

Według najnowszych danych przekazanych przez wojewodę wielkopolskiego wynika, że gwałtowne burze spowodowały zniszczenia w ponad 2,1 tys. gospodarstw rolnych. Poniesione przez rolników straty szacowane są na ponad 18,2 mln zł.
Biuro prasowe wojewody podało w piątek (18.08), że według obecnych wyliczeń w 44 gminach w regionie zostało poszkodowanych 2125 gospodarstw rolnych. Szkody powstały na powierzchni 11,3 tys. ha upraw rolnych. Wartość strat szacowana jest na ponad 7,9 mln zł.

- Z uwagi na termin wystąpienia szkód, wystąpiły one przede wszystkim w kukurydzy, burakach cukrowych, warzywach gruntowych, sadach oraz zbożach - poinformowało biuro prasowe.

Wskutek nawałnic sprzed tygodnia uszkodzonych zostało też przeszło 1,4 tys. budynków służących do produkcji rolnej o wartości ponad 7,57 mln zł. Wartość innych uszkodzeń i zniszczeń w gospodarstwach rolnych szacowana jest na ponad 2,73 mln zł.

Rzecznik prasowy wojewody Tomasz Stube poinformował, że w gminach dotkniętych skutkami nawałnic cały czas pracują zespoły szacujące powstałe straty, więc podawane liczby mogą się zmienić.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.