PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolska otrzyma dodatkowe środki na usuwanie skutków nawałnic

  • PAP/PSZ    20 listopada 2017 - 16:22
Wielkopolska otrzyma dodatkowe środki na usuwanie skutków nawałnic
W wyniku sierpniowych nawałnic zginęło 6 osób. (fot. Shutterstock)

Kolejne 165 tys. zł trafi do mieszkańców z województwa wielkopolskiego poszkodowanych w wyniku sierpniowych nawałnic - podało w komunikacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dotychczas do województwa trafiło 34,5 mln zł.
W komunikacie przypomniano również, że pozostałe dwa województwa poszkodowane w nawałnicach - kujawsko-pomorskie i pomorskie - otrzymały do tej pory w ramach rządowej pomocy odpowiednio 55 mln zł i 21,5 mln zł. Rozdysponowały z tego odpowiednio 47 mln zł i 19,7 mln zł.

"Przypominamy, że to gminy po wydaniu decyzji o wysokości przyznanej pomocy finansowej rozdysponowują pieniądze do poszczególnych rodzin. Warto zaznaczyć, że to samorządy szacowały wielkość strat po nawałnicach i przyznawały zasiłki w konkretnej wysokości. Z informacji przekazanych przez wojewodów wynika nawet, że niektóre gminy zwracają środki finansowe, o które same wnioskowały" - napisano w komunikacie.

Ministerstwo przypomniało także, że w przypadku, gdy pojawiają się trudności związane z odbudową zniszczonych domów, rodziny poszkodowane mogą zgłaszać się przez gminny ośrodek pomocy społecznej do wojewody.

W wyniku sierpniowych nawałnic zginęło 6 osób, w tym 2 harcerki z obozu w Suszku. Poszkodowane zostały 62 osoby, w tym 23 strażaków. Uszkodzonych zostało 4,8 tys. budynków, z czego 3,4 tys. to budynki mieszkalne. Ogromne szkody nawałnice wyrządziły w lasach. W akcji ratunkowej i pomocowej brało udział 149 jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP i 1534 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.