PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie: Beneficjenci programu 500 plus muszą zwrócić ponad 717 tys. zł

  • PAP/JS    13 października 2017 - 23:24
Wielkopolskie: Beneficjenci programu 500 plus muszą zwrócić ponad 717 tys. zł
W województwie wielkopolskim od 1 sierpnia, kiedy rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o świadczenia wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, złożono przeszło 247 tys. wniosków. (fot.fotolia)

Ponad 717 tys. zł z tytułu nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych muszą zwrócić beneficjenci programu 500 plus w Wielkopolsce. Główną przyczyną decyzji o zwrocie świadczenia jest przekroczenie kryterium dochodowego.
Jak poinformował rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube, najwięcej decyzji o konieczności zwrotu świadczenia było w dużych aglomeracjach: w Poznaniu, Kaliszu i Wrześni.

"Główną przyczyną ich wydania było uzyskanie dochodu, które miało wpływ na przekroczenie kryterium dochodowego. Do końca sierpnia z tytułu nienależnie pobranych świadczeń zwrócono w Wielkopolsce 379 tys. zł" - podał Stube.

Jak dodał, konieczność zwrotu dotyczy "zaledwie 0,03 proc. przekazanych środków". Wielkopolski Urząd Wojewódzki nie podaje informacji o liczbie osób, których dotyczy konieczność zwrotu świadczenia.

Zastępca dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń Damian Napierała poinformował, że w stolicy Wielkopolski wydanych zostało 239 decyzji w sprawie konieczności zwrotu w sumie 235 tys. zł.

"Z tego 135 tys. zł zostało już zwróconych. Najczęściej te decyzje dotyczyły sytuacji przekroczenia kryterium dochodowego w przypadku pobierania świadczenia na pierwsze dziecko. To są przeważnie kwoty za miesiąc lub dwa miesiące pobierania świadczenia" - podał Napierała.

W województwie wielkopolskim od 1 sierpnia, kiedy rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o świadczenia wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, złożono przeszło 247 tys. wniosków. Wydanych zostało 171 tys. decyzji o wypłacie świadczenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.