PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie: Kolejne 1,5 mln zł dla poszkodowanych wskutek nawałnic

  • PAP/JS    21 sierpnia 2017 - 19:17
Wielkopolskie: Kolejne 1,5 mln zł dla poszkodowanych wskutek nawałnic

W ubiegłym tygodniu WUW podał, że wskutek nawałnic w regionie ucierpiało przeszło 2,1 tys. gospodarstw rolnych (fot.straz.gov.pl)

Ponad 1,5 mln zł na wypłatę zasiłków celowych dla rodzin i osób, które ucierpiały w wyniku nawałnic, przekazał wojewoda wielkopolski – poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Do tej pory do samorządów w regionie trafiło na ten cel ponad 17 mln zł.
Środki otrzymało w sumie 58 gmin w Wielkopolsce.

"Robimy wszystko, żeby pieniądze trafiły w ciągu kilku dni na konta poszkodowanych mieszkańców. Przelaliśmy już znaczną część środków, dlatego liczę na to, że samorządy szybko i sprawnie przekażą rządową pomoc osobom poszkodowanym" - powiedział wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Biuro prasowe WUW podało w poniedziałek, że w wyniku nawałnic i burz, które 11 sierpnia przeszły nad regionem, straty odnotowano między innymi w infrastrukturze szkół i przedszkoli. Z dotychczas przekazanych wojewodzie wielkopolskiemu raportów wynika, że uszkodzenia wystąpiły w obiektach na terenie 32 jednostek samorządu terytorialnego.

"Największe uszkodzenia zgłosiły gminy: Gostyń, Gniezno, Września, Jaraczewo, Nowe Miasto nad Wartą, Miejska Górka. Wiatr uszkodził lub zerwał dachy, opierzenia, odnotowano także zalania sal i piwnic. W przypadku obiektów szkolnych i przedszkolnych zniszczeniu uległo ogrodzenie, sprzęt na placach zabaw i boiskach oraz drzewostan" - poinformował rzecznik wojewody Tomasz Stube.

Jak dodał, z informacji, które wpłynęły do wojewody, wynika, że zajęcia we wszystkich szkołach, po usunięciu szkód, rozpoczną się zgodnie z harmonogramem.

W ubiegłym tygodniu WUW podał, że wskutek nawałnic w regionie ucierpiało przeszło 2,1 tys. gospodarstw rolnych. Poniesione przez rolników straty szacowane są na ponad 18,2 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.