PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie: Kolejne 1,5 mln zł dla poszkodowanych wskutek nawałnic

  • PAP/JS    21 sierpnia 2017 - 19:17
Wielkopolskie: Kolejne 1,5 mln zł dla poszkodowanych wskutek nawałnic
W ubiegłym tygodniu WUW podał, że wskutek nawałnic w regionie ucierpiało przeszło 2,1 tys. gospodarstw rolnych (fot.straz.gov.pl)

Ponad 1,5 mln zł na wypłatę zasiłków celowych dla rodzin i osób, które ucierpiały w wyniku nawałnic, przekazał wojewoda wielkopolski – poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Do tej pory do samorządów w regionie trafiło na ten cel ponad 17 mln zł.
Środki otrzymało w sumie 58 gmin w Wielkopolsce.

"Robimy wszystko, żeby pieniądze trafiły w ciągu kilku dni na konta poszkodowanych mieszkańców. Przelaliśmy już znaczną część środków, dlatego liczę na to, że samorządy szybko i sprawnie przekażą rządową pomoc osobom poszkodowanym" - powiedział wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Biuro prasowe WUW podało w poniedziałek, że w wyniku nawałnic i burz, które 11 sierpnia przeszły nad regionem, straty odnotowano między innymi w infrastrukturze szkół i przedszkoli. Z dotychczas przekazanych wojewodzie wielkopolskiemu raportów wynika, że uszkodzenia wystąpiły w obiektach na terenie 32 jednostek samorządu terytorialnego.

"Największe uszkodzenia zgłosiły gminy: Gostyń, Gniezno, Września, Jaraczewo, Nowe Miasto nad Wartą, Miejska Górka. Wiatr uszkodził lub zerwał dachy, opierzenia, odnotowano także zalania sal i piwnic. W przypadku obiektów szkolnych i przedszkolnych zniszczeniu uległo ogrodzenie, sprzęt na placach zabaw i boiskach oraz drzewostan" - poinformował rzecznik wojewody Tomasz Stube.

Jak dodał, z informacji, które wpłynęły do wojewody, wynika, że zajęcia we wszystkich szkołach, po usunięciu szkód, rozpoczną się zgodnie z harmonogramem.

W ubiegłym tygodniu WUW podał, że wskutek nawałnic w regionie ucierpiało przeszło 2,1 tys. gospodarstw rolnych. Poniesione przez rolników straty szacowane są na ponad 18,2 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.