PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie. Przeszło 15,6 mln zł dla poszkodowanych w regionie

  • pt/pap    17 sierpnia 2017 - 12:21
Wielkopolskie. Przeszło 15,6 mln zł dla poszkodowanych w regionie
(fot.gdansk.lasy.gov.pl)

Przeszło 15,6 mln zł dla poszkodowanych wskutek ubiegłotygodniowych nawałnic przekazał do tej pory wojewoda wielkopolski. Pieniądze zostały przesłane do samorządów, trafią do ponad 2,7 tys. rodzin.
Rzecznik prasowy wojewody Tomasz Stube poinformował, że do tej pory środki przekazano potrzebującym w 30 wielkopolskich gminach.

"6 mln zł otrzymają rodziny poszkodowane nawałnicami w Gnieźnie. Znaczne środki trafią też m.in. do potrzebujących w gminach Września, Borek Wielkopolski i Jaraczewo. To jedna z pierwszych transz, jakie przekazaliśmy samorządom - cały czas zbieramy sygnały odnośnie do skali zniszczeń i oczekiwanej pomocy" - podał Stube.

W środę wojewoda Zbigniew Hoffmann przekazał ponad 12,1 mln zł na wsparcie poszkodowanych, w czwartek urząd wojewódzki poinformował o zwiększeniu tej kwoty o kolejne miliony.

Stube powiedział, że pomoc finansowa przesłana została na konta samorządów, które przekażą je dotkniętym kataklizmem rodzinom.

W związku z nawałnicami, które przeszły nad regionem w nocy z piątku na sobotę, zginęło sześć osób (pięć na Pomorzu i jedna w Wielkopolsce), a około 50 zostało rannych.

Państwowa Straż Pożarna przez weekend w Wielkopolsce odebrała ponad 4,2 tys. zgłoszeń. Uszkodzonych zostało ponad 800 domów i 300 budynków gospodarczych.

Ok. 1,8 tys. zgłoszeń dotyczyło wyrwanych, połamanych drzew. W wyniku ulewnych deszczy podtopionych zostało ok. 400 budynków oraz 40 dróg. Łącznie w działania zaangażowanych było ok. 2,5 pojazdów i 11 tys. strażaków PSP i OSP.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.