PARTNER PORTALU
 • BGK

Wielkopolskie, wicemarszałek Grabowski: CBA działa na polityczne zlecenie

 • pt/pap    22 listopada 2016 - 16:49
Wielkopolskie, wicemarszałek Grabowski: CBA działa na polityczne zlecenie
W poniedziałek CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień przez wicemarszałka woj. wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego (fot.cba.gov.pl)

Skierowanie na mnie podejrzenia o popełnienie przestępstwa traktować należy jako działanie na polityczne zlecenie – podkreślił w oświadczeniu wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.
W poniedziałek CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień przez wicemarszałka woj. wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego przy tworzeniu rolniczej grupy producenckiej. W sprawie podejrzewani są również b. wicedyrektor poznańskiego oddziału ARiMR i trzej jej pracownicy oraz dwóch z urzędu marszałkowskiego.

"W związku z doniesieniami prasowymi dotyczącymi złożenia przez CBA zawiadomienia o możliwości popełnienia przeze mnie przestępstwa niedopełnienia obowiązków w zakresie wstępnego uznania grupy producenckiej owoców i warzyw oświadczam, że decyzja administracyjna w tej sprawie została wydana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności zgodnie z wymogami ustawowymi, które dotyczą wnioskujących o wstępne uznanie" - podkreślił w oświadczeniu wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Jak dodał, "przez cały okres prowadzenia przez nasz urząd rejestru wstępnie uznanych grup producentów, uznanych organizacji producentów i ich zrzeszeń oraz ponadnarodowych organizacji producentów i ich zrzeszeń grupa była kontrolowana dwukrotnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i raz przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu. Kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości" - zaznaczył.

Zdaniem Grabowskiego, w świetle tych zdarzeń, potwierdzeniem prawidłowości podejmowanych decyzji było wydanie przez Agencję Rynku Rolnego w Poznaniu w kwietniu 2016 roku, realizującą zadania administracji rządowej, decyzji o uznaniu powyższej grupy producentów.

"W świetle tych okoliczności skierowanie na moją osobę podejrzenia o popełnienie przestępstwa traktować należy jako działanie na polityczne zlecenie" - podkreślił wicemarszałek.

W poniedziałek CBA poinformowało o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień przez wicemarszałka woj. wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego przy tworzeniu rolniczej grupy producenckiej. W sprawie podejrzewani są również b. wicedyrektor poznańskiego oddziału ARiMR i trzej jej pracownicy oraz dwóch z urzędu marszałkowskiego.

Przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków

CBA podejrzewa przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przy tworzeniu grup oraz nieprawidłowości dotyczące dofinansowania ich z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w wysokości 16 mln zł. Jak podał Temistokles Brodowski z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA, wysokość możliwych strat Skarbu Państwa w tej sprawie to 16 mln zł.

W październiku CBA złożyło do poznańskiej prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych członka zarządu województwa - Leszka Wojtasiaka.

Wówczas Wojtasiak w swoim oświadczeniu także podkreślał, że stanowisko i działania CBA świadczą jedynie o tym, że jest on "obiektem nagonki ze strony służb specjalnych", których działania służą realizacji nieznanych mu celów. We wtorek poznańska prokuratura poinformowała o odmowie wszczęcia postępowania w tej sprawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • Grzegorz, 2016-11-25 13:42:20

  Pan Krzysztof G. tłumaczy, że to na zlecenie polityczne. Jak złodziej albo kleptoman zostanie członkiem partii politycznej to oskarżenie go o kradzież będzie na zlecenie polityczne ? Jak będzie myśliwym to na zlecenie myśliwskie ? Jak policjantem to na zlecenie policyjne ? "Więzienia są pełne n...iewinnych ludzi." Bez względu na czyje zlecenie i kim oficjalnie byłby złodziej należy go skontrolować, przesłuchać, a jak są dowody przestępstwa to ukarać. Co to za różnica na czyje zlecenie ? Może to być nawet na zlecenie np. obywatela Grzegorza Brzęczyszczykiewicza.  rozwiń
 • wymiar sprawiedliwości, 2016-11-25 13:04:36

  Jak złodziej albo kleptoman zostanie członkiem partii politycznej to oskarżenie go o kradzież będzie na zlecenie polityczne ?
 • gal anonim, 2016-11-24 14:41:27

  Pan Grabowski niewiniątko?Wierzyć mi się nie chce,a kto bawi się na wystawach przyjęciach z byle jakiej okazji.I to nie w barach mlecznych tylko w pałacu w Tlokini oraz innych tego typu lokalach.Jest wielu tych cwaniaczkow m.Inn Baumgart,Kłysz,Łuczak i innych