PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie. Wojewoda wystąpił o 12 mln zł na pomoc po nawałnicach

  • pt/pap    14 sierpnia 2017 - 13:39
Wielkopolskie. Wojewoda wystąpił o 12 mln zł na pomoc po nawałnicach
14 sierpnia odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym podsumowano dotychczasowe działania administracji publicznej i służb, po przejściu nawałnic (fot.fotolia)

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zwrócił się do MSWiA o ponad 12 mln zł na pomoc rodzinom, które najbardziej ucierpiały w wyniku nawałnic. Policja bada, czy śmierć kobiety w powiecie gostyńskim ma związek z wichurami.
W poniedziałek, 14 sierpnia odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym podsumowano dotychczasowe działania administracji publicznej i służb, po przejściu nawałnic, jakie w nocy z piątku na sobotę przeszły nad regionem. W posiedzeniu wziął udział m.in. podsekretarz stanu w ministerstwie energii Andrzej Piotrowski.

"To jest bardzo szczególny moment. To jest moment prawdziwego testu dla państwa, dla jego wszystkich służb, tak administracji rządowej, jak i administracji samorządowej. To jest moment testu, w którym państwo pokazuje, czy działa teoretycznie, czy też działa profesjonalnie, funkcjonalnie i z pożytkiem dla obywateli" - powiedział w Poznaniu wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wojewoda poinformował także, że zwrócił się już do MSWiA o ponad 12 mln zł, które mają być przeznaczone dla rodzin, które najbardziej ucierpiały w skutek nawałnic.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Dariusz Dymek odniósł się także do informacji medialnych o śmiertelnej ofierze nawałnicy w Wielkopolsce.

Jak powiedział, "otrzymaliśmy informację, że kobieta w powiecie gostyńskim została uderzona jakimś elementem tuż przed przejściem frontu atmosferycznego. Natychmiast została przewieziona do szpitala w Lesznie, gdzie w niedzielę zmarła. Natomiast nawet policja ma w tej chwili wątpliwości, czy można to łączyć z tą nawałnicą. Na tę chwilę nie mamy jeszcze pewności, czy ten element, który kobietę uderzył spadł samoistnie, czy został oderwany przez wichurę" - zaznaczył Dymek. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.