PARTNER PORTALU
  • BGK

Witkowo, wybory na burmistrza: Dziesięciu kandydatów powalczy 20 marca o stanowisko

  • PAP/AT    18 marca 2016 - 08:30
Witkowo, wybory na burmistrza: Dziesięciu kandydatów powalczy 20 marca o stanowisko
Przedterminowe wybory włodarza Miasta i Gminy Witkowo zostały zarządzone pod koniec stycznia 2016 roku po śmierci burmistrza Krzysztofa Szkudlarka (fot. Robert Danieluk, flickr.com)

• Mieszkańcy wielkopolskiej miejscowości i gminy Witkowo zdecydują 20 marca o wyborze nowego burmistrza.
• Przedterminowe wybory zarządzono po śmierci Krzysztofa Szkudlarka, który sprawował tę funkcję przez ponad 20 lat.
Do udziału w niedzielnych wyborach uprawnionych jest 10 847 osób. Swój głos mieszkańcy będą mogli oddać w 10 lokalach wyborczych w godzinach od 7.00 do 21.00 Osoby niepełnosprawne, które zgłosiły taka potrzebę, będą mogły głosować korespondencyjnie, przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a lub za pośrednictwem pełnomocnika.

Przedterminowe wybory włodarza Miasta i Gminy Witkowo zostały zarządzone pod koniec stycznia 2016 roku po śmierci burmistrza Krzysztofa Szkudlarka.

Szkudlarek pełnił funkcję burmistrza Witkowa od 1994 roku. Zmarł pod koniec ubiegłego roku, w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Miał 54 lata. Mimo choroby był aktywny zawodowo i takim też, jako człowieka pracowitego, zaangażowanego, zapamiętali go mieszkańcy.

Od śmierci Szkudlarka funkcję burmistrza sprawuje niespełna 30-letni prawnik, członek Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Grabowski. Jest on także jednym z kandydatów w niedzielnych wyborach.

Grabowski podkreślił, że tegoroczne starcie wyborcze "będzie ważnym i ciekawym wydarzeniem, bo od ponad 20 lat Szkudlarek nie miał w Witkowie praktycznie żadnej konkurencji".

"Wszystkie poprzednie wybory, w których startował burmistrz Szkudlarek były zupełnie inne. Rządził Witkowem wiele lat i na pewno zapisał bardzo chlubną kartę w historii naszej gminy. Był bardzo pozytywnie oceniany i z racji swojego doświadczenia nie miał też nigdy zbyt wielu kontrkandydatów" - podkreślił Grabowski.

"Takie wybory, jak te przed nami będą zupełnie inne, więc wszystkie rozstrzygnięcia są możliwe. W tej chwili nie można spekulować. Wszyscy kandydaci, którzy ubiegają się o tę funkcję spotykali się z wyborcami i prezentowali swoją wizję rozwoju Witkowa. Odbywały się także debaty. Ale jak to wszystko się ostatecznie rozstrzygnie przekonamy się w niedzielę" - dodał.

W wyborach uzupełniających łącznie z Grabowskim startuje dziewięciu kandydatów. Wśród nich jest m.in. Grzegorz Sip, który w ostatnich wyborach samorządowych jako niezależny kandydat uzyskał drugi wynik - ponad 20 proc. głosów mieszkańców.

W wyborach samorządowych w 2014 roku Krzysztof Szkudlarek uzyskał 3422 ważnych głosów, co stanowiło 70 proc. poparcia.

Witkowo położone jest na południowy wschód od Gniezna. Jest to gmina o charakterze miejsko-wiejskim, którą zamieszkuje 13,6 tys. osób. Jej łączna powierzchnia wynosi 184,4 km kw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.