PARTNER PORTALU
  • BGK

Witold Pahl: Kim jest nowy wiceprezydent Warszawy?

  • pt    9 września 2016 - 08:24
Witold Pahl: Kim jest nowy wiceprezydent Warszawy?
Witold Pahl (fot.pahl.pl)

• Hanna Gronkiewicz-Walt zdymisjonowała dwóch wiceprezydentów i powołała na stanowisko Witolda Pahla.
• Nowy zastępca Gronkiewicz ma wyjaśnić sprawę reprywatyzacji.
Hanna Gronkiewicz-Waltz tłumaczy, że wybrała Pahla m.in. dlatego, że jest człowiekiem spoza Warszawy i może obiektywnie spojrzeć na sprawy reprywatyzacji:

- To osoba spoza Warszawy. Takiej właśnie szukałam. Kogoś, kto nie będzie prowadzić żadnych praktyk na terenie miasta, a jednocześnie będzie znała problem reprywatyzacji - zapewniała Gronkiewicz-Waltz.

Pahl to radca prawny, ma 55 lat, pochodzi z Gorzowa. Jest absolwentem studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1987-1990 orzekał w Sądach Rejonowych w Gorzowie Wlkp. oraz w Słubicach. Uzyskał tytuł doktora nauk prawnych na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie.

Czytaj też: Wojciechowicz: odwoływanie mnie w kontekście afery reprywatyzacyjnej, to podłość

Jest wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze.
W latach 2006-2007 był radnym w Gorzowie Wlkp.

Od 2007 do 2015 był posłem Platformy Obywatelskiej na Sejm RP. W parlamencie był przewodniczącym Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach, wiceprzewodniczącym Komisji Ustawodawczej. Przewodniczył także Komisji Konstytucyjnej i był członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Reprezentował Sejm RP w 70 rozprawach przed Trybunałem Konstytucyjnym.

W latach 2011-2013 członek Krajowej Rady Prokuratury.

Obecnie prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego w Gorzowie. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym, upadłościowym, wekslowym, przewozowym, karnym, karnoskarbowym oraz konstytucyjnym.

W 2015 r. z powodu konfliktu z władzami lubuskiej Platformy Obywatelskiej najpierw w ogóle nie znalazł się na liście kandydatów do Sejmu, a ostatecznie dostał odległe, piąte miejsce.

W listopadzie 2015 r., tuż przed końcem kadencji Sejmu, z rekomendacji PO został wybrany na członka Trybunału Stanu. 11 grudnia 2015 złożył ślubowanie sędziowskie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.