PARTNER PORTALU
  • BGK

Władysław Kosiniak-Kamysz: Jacek Majchrowski będzie miał od nas pełne wsparcie

  • PAP/AH    10 maja 2018 - 16:49
Władysław Kosiniak-Kamysz: Jacek Majchrowski będzie miał od nas pełne wsparcie
Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że teraz potrzebna jest pokora i rzetelna praca w kampanii, z której nikt nie jest zwolniony, "nawet ten, kto wygrywa cztery razy z rzędu". (Fot. PTWP)

Od wielu miesięcy, jako pierwsze ugrupowanie, namawialiśmy prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego do kolejnego startu w wyborach. Będzie miał od nas pełne wsparcie, to dobra decyzja – powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz po decyzji Majchrowskiego, że będzie się starał o reelekcję.
Rządzący Krakowem od 16 lat prezydent Jacek Majchrowski ponownie będzie ubiegał się o wybór na to stanowisko.

- W momencie, kiedy pan premier ogłosi decyzję o dacie wyborów i rozpoczęciu kampanii wyborczej, zgłoszę swoją kandydaturę - zapowiedział w czwartek (10.05.).

Kosiniak-Kamysz powiedział, że teraz potrzebna jest pokora i rzetelna praca w kampanii, z której nikt nie jest zwolniony, "nawet ten, kto wygrywa cztery razy z rzędu".

- Do końca wierzyliśmy, że pan profesor (Majchrowski) wystartuje. On już nieraz potrafił zaskakiwać i tych, którzy tę wiarę stracili, zaskoczył - mówił lider PSL.

- Kandydatura pani poseł Małgorzaty Wassermann jest kandydaturą poważną. Nie ulega to wątpliwości, ale mam nadzieję, że uda się razem z panem profesorem i z szerszymi środowiskami wygrać w Krakowie - podkreślił Kosiniak-Kamysz. - To będzie bardzo interesująca kampania - ocenił. Wyraził nadzieję, że Majchrowski uzyska poparcie także innych ugrupowań i ruchów społecznych.

- Myślę, że teraz trzeba wielkiej energii i wysiłku. Trzeba też ogromnej determinacji. Nic nigdy nie jest dane raz na zawsze. Ta pokora przed startem i rzetelna praca w kampanii jest potrzebna. Nie jest z niej nikt zwolniony. Nawet ten, kto wygrywa cztery razy z rzędu - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Kandydatką Zjednoczonej Prawicy jest posłanka PiS Małgorzata Wassermann - przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold. Wśród ogłoszonych już kandydatów są także Grzegorz Filipek (Nowoczesna) i Konrad Berkowicz (partia Wolność). Startu w wyborach nie zadeklarował jeszcze Łukasz Gibała - lider Stowarzyszenia Logiczna Alternatywa, który cztery lata temu w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Krakowie osiągnął trzeci wynik - zdobywając 11,16 proc. głosów. Decyzję ma ogłosić w czerwcu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.