PARTNER PORTALU
  • BGK

Władysław Kosiniak-Kamysz o projekcie zmian w Kodeksie wyborczym: To "zbójecka" ordynacja

  • PAP/JS    17 listopada 2017 - 23:19
Władysław Kosiniak-Kamysz o projekcie zmian w Kodeksie wyborczym: To "zbójecka" ordynacja
Władysław Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej po raz kolejny skrytykował projekt zmian w w Kodeksie wyborczym (fot. facebook)

Projekt zmian w Kodeksie wyborczym, autorstwa PiS, to "zbójecka ordynacja", przygotowana w sposób niechlujny, który nie gwarantuje szans na rzetelne przeprowadzenie wyborów - ocenił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej po raz kolejny skrytykował projekt zmian w w Kodeksie wyborczym. "Po ocenie PKW nt. ordynacji, jesteśmy już przekonani na sto procent, że to nie tylko jest zbójecka ordynacja, ale ta ordynacja jest spartolona, bo jest przygotowana w sposób niechlujny, w sposób, który nie gwarantuje szans na rzetelne przeprowadzenie wyborów" - podkreślił.

Według szefa PSL, wybory wg. nowej ordynacji, będą dwa razy droższe i nie ma pewności, czy Państwowa Komisja Wyborcza będzie w stanie spełnić nakładane na nią wymogi. Przekonywał, że szczególnie "niebezpieczny" jest zapis dotyczący zasad wyznaczania komisarzy, którzy będą określali okręgi wyborcze.

Kosiniak-Kamysz poinformował też, że dochodzą do niego informacje, że zanim zostaną przyjęte zmiany w Kodeksie wyborczym, już są rozrysowane okręgi wyborcze. Jak dodał, oczekuje wyjaśnień w tej sprawie. "Czy to prawda, że okręgi (wyborcze) już są rozrysowane? Jeżeli tak jest, to dlaczego w żaden sposób nie są pokazane? Czy prawdą jest, że zanim jest przyjęta ustawa, te okręgi już są uszyte pod partię rządzącą?" - pytał prezes PSL.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2017-11-20 09:50:59

    Sami swoi to bardzo dobrze ciągle charakteryzujący nas film.