PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławek oferuje oddłużanie lokatorom mieszkań komunalnych

  • MN    26 lipca 2016 - 12:46
Włocławek oferuje oddłużanie lokatorom mieszkań komunalnych

Dłużnicy odpracują zaległości pracami publicznymi (fot. wikipedia)

• Włocławek rozpoczyna program oddłużania, skierowany do lokatorów mieszkań komunalnych.
• Uczestnikami programu będą osoby zadłużone, pozostające bez zatrudnienia, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy we Włocławku.
• Podobnie jak w innych miastach, które wprowadziły program oddłużania, idea opiera się na organizacji robót publicznych dla dłużników.
Włocławski „Program oddłużanie” opiera się na organizacji robót publicznych dla osób zalegających z czynszem, co umożliwi im spłatę zobowiązań wobec Administracji Zasobów Komunalnych.

- Mamy nadzieję, że realizacja „Programu Oddłużenie”, z jednoczesnym wsparciem w ramach reintegracji społecznej i zawodowej, przyczyni się do zmiany postaw beneficjentów – mówi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. - Uczestnicy powinni stać się bardziej aktywni, zaangażowani w realizację dalszych rozwiązań zmierzających do readaptacji na rynku pracy i do regulowania swoich zobowiązań finansowych – dodaje.

Głównym celem programu jest pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, zagrożonym utratą mieszkania w związku z zaległościami w opłatach czynszowych.

Czytaj też: Gdańsk pomaga powodzianom

- Ważnym założeniem tego projektu jest zwiększenie motywacji do podnoszenia kwalifikacji i aktywnego poszukiwania stałego zatrudnienia przez uczestników tego przedsięwzięcia. Zależy nam również, by uczestnicy programu wypracowali nawyk systematycznego regulowania należności z tytułu opłat czynszowych – zaznacza Barbara Moraczewska, zastępca prezydenta Włocławka ds. edukacji i spraw społecznych.

Program realizuje i koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku - Klub Integracji Społecznej. Partnerami są Administracja Zasobów Komunalnych, Powiatowy Urząd Pracy oraz przedsiębiorstwa działające na włocławskim rynku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: