PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławek oferuje oddłużanie lokatorom mieszkań komunalnych

  • MN    26 lipca 2016 - 12:46
Włocławek oferuje oddłużanie lokatorom mieszkań komunalnych
Dłużnicy odpracują zaległości pracami publicznymi (fot. wikipedia)

• Włocławek rozpoczyna program oddłużania, skierowany do lokatorów mieszkań komunalnych.
• Uczestnikami programu będą osoby zadłużone, pozostające bez zatrudnienia, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy we Włocławku.
• Podobnie jak w innych miastach, które wprowadziły program oddłużania, idea opiera się na organizacji robót publicznych dla dłużników.
Włocławski „Program oddłużanie” opiera się na organizacji robót publicznych dla osób zalegających z czynszem, co umożliwi im spłatę zobowiązań wobec Administracji Zasobów Komunalnych.

- Mamy nadzieję, że realizacja „Programu Oddłużenie”, z jednoczesnym wsparciem w ramach reintegracji społecznej i zawodowej, przyczyni się do zmiany postaw beneficjentów – mówi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. - Uczestnicy powinni stać się bardziej aktywni, zaangażowani w realizację dalszych rozwiązań zmierzających do readaptacji na rynku pracy i do regulowania swoich zobowiązań finansowych – dodaje.

Głównym celem programu jest pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, zagrożonym utratą mieszkania w związku z zaległościami w opłatach czynszowych.

Czytaj też: Gdańsk pomaga powodzianom

- Ważnym założeniem tego projektu jest zwiększenie motywacji do podnoszenia kwalifikacji i aktywnego poszukiwania stałego zatrudnienia przez uczestników tego przedsięwzięcia. Zależy nam również, by uczestnicy programu wypracowali nawyk systematycznego regulowania należności z tytułu opłat czynszowych – zaznacza Barbara Moraczewska, zastępca prezydenta Włocławka ds. edukacji i spraw społecznych.

Program realizuje i koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku - Klub Integracji Społecznej. Partnerami są Administracja Zasobów Komunalnych, Powiatowy Urząd Pracy oraz przedsiębiorstwa działające na włocławskim rynku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.