PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławek stara się o jednostkę wojskową. Prezydent pisze list do Macierewicza

  • MN    9 maja 2016 - 10:31
Włocławek stara się o jednostkę wojskową. Prezydent pisze list do Macierewicza
Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka zwraca uwagę, że obecnie na terenie Włocławka nie funkcjonuje żadna jednostka wojskowa. (fot. youtube.com)

• Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka napisał list do szefa MON Antoniego Macierewicza.
• W ten sposób władze Włocławka starają się o zlokalizowanie w mieście Dowództwa Brygady Obrony Terytorialnej Kraju.
• Prezydent miasta przytacza, że 14 lat temu Włocławek stracił jednostkę wojskową, co zaszkodziło wizerunkowi miasta i zmniejszyło poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.
Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka wysłał list do Ministra Obrony Narodowej w czwartek 5 maja. Powołując się na „Program rozwoju Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2013-2022”, prezydent miasta zwraca się do Antoniego Macierewicza z propozycją zlokalizowania we Włocławku jednostki wojskowej Sił Zbrojnych RP.

- Przeniesienie w 2002 roku, z Włocławka do Chełmna, 3 Włocławskiego Pułku Drogowo-Mostowego spowodowało poważne straty dla miasta zarówno gospodarcze, społeczne, wizerunkowe, ale przede wszystkim dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa mieszkańców miasta i całego regionu – napisał w liście prezydent Włocławka.

Wojtkowski zwraca uwagę, że obecnie na terenie Włocławka nie funkcjonuje żadna jednostka wojskowa. Jak twierdzi, jednostka wojskowa w tym mieście jest potrzebna z kilku powodów. Chodzi m.in. o miejscowe zagrożenie od zakładów chemicznych Anwil, które powodują ryzyko wystąpienia awarii przemysłowych, a także Stopnia Wodnego we Włocławku, który może stanowić zagrożenie powodziowe dla mieszkańców (cały list prezentujemy w załączniku PDF).

Czytaj też: Wiślany Zbiornik Włocławski: pogłębianie będzie kontynuowane

Prezydent Włocławka liczy, że miasto zostanie wzięte pod uwagę przy okazji weryfikowanego Programu rozwoju Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i stworzy możliwość powrotu jednostki wojskowej do miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.