PARTNER PORTALU
  • BGK

Włodarze karty na stół, czytelnicy sprawdzają

  • Portalsamorzadowy.pl    12 czerwca 2013 - 12:01
Włodarze karty na stół, czytelnicy sprawdzają

Kończy się pierwsze półrocze, a na naszym serwisie „Zabierz głos” znów przetasowania. Internauci, owszem, potrafią pochwalić, ale nie żałują słów krytyki pod adresem prezydentów i marszałków. Których? Sprawdźcie sami.
Wśród najczęściej ocenianych prezydentów prym w ostatnim czasie wiedzie Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Co ciekawe, po drugiej nieudanej próbie przeprowadzenia w mieście referendum, jej pozycja w naszym serwisie się umocniła.

Czytaj też: Drugiego referendum w Rudzie nie będzie. Za mało ważnych podpisów

W górę powędrowały jej wykresy we wszystkich trzech ocenianych dziedzinach (inwestycje miejskie, sytuacja społeczno-gospodarcza i rynek pracy oraz zarządzanie urzędem i usługami dla mieszkańców). Przybyło też pochlebnych komentarzy pod adresem rudzkiej prezydent.

"Jestem bardzo zadowolona. Wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców, rozmawia z młodymi, starszymi i wsłuchuje się w ich potrzeby. Uważam, że przez te dwa lata bardzo dużo się w mieście działo i jestem pewna, że gdy zostanie dłużej, wiele zrobi dla mieszkańców" - pisze „danusia".

"Radni zamiast pomagać, przeszkadzają, ale daje pani radę" - wtóruje internauta podpisujący się „kati".

Na drugie miejsce w naszym rankingu spadł prezydent Jaworzna Paweł Silbert. Czytelnicy mają mu za złe zbyt późne konsultowanie z mieszkańcami propozycji w ramach budżetu obywatelskiego czy niedoróbki budowlane w przejściu podziemnym na tzw. osiedlu starym.

Prezydenta Silberta w liczbie zebranych ocen (niestety niemal wyłącznie negatywnych) goni prezydent Chełma Agata Fisz

Powody do zadowolenia może mieć prezydent Katowic Piotr Uszok. Nie tylko dlatego, że znalazł się w czołówce rankingu prezydentów „Newsweeka". Także nasi czytelnicy nie szczędzą mu pochwał.

Czytaj też: Który prezydent miasta jest najlepszy?

"To chyba jeden z tych prezydentów, którzy reelekcję mają w kieszeni. Z pewnością w Katowicach nie jest idealnie, ale miasto się rozwija. Uszok nie ma w mieście żadnej opozycji, ale z pewnością jest to wynik umiejętnie prowadzonej polityki. Ważne, że gość jest niezależny politycznie" - podkreśla „Ludo".

Od długich miesięcy z dziesiątki najczęściej ocenianych włodarzy nie znika nazwisko marszałka kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Tym razem uplasował się na pozycji piątej. Jego bardzo niskie notowania w czerwcu minimalnie drgnęły w górę. Choć jak widać w komentarzach, jego działalność wzbudza wiele negatywnych emocji.

"Czy PO i prezydent Komorowski mogą nam wytłumaczyć, za jakie to zasługi otrzymał Całbecki order? Przypomnę, że marszałek województwa kujawsko-pomorskiego ma najgorsze notowania i oceny ze wszystkich marszałków i prezydentów miast, które oscylują na poziomie 97 proc. negatywnych opinii. To ten człowiek konfliktuje społeczeństwa miast Bydgoszczy i Torunia" - twierdzi czytelnik, który podpisał się jako „przeciwnik aroganta".

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.