PARTNER PORTALU
  • BGK

Włodzimierz Czarzasty: każdy powiat i miasto powinny mieć własny pomysł na kampanię wyborczą

  • aw/PAP    16 lutego 2018 - 14:39
Włodzimierz Czarzasty: każdy powiat i miasto powinny mieć własny pomysł na kampanię wyborczą
Włodzimierz Czarzasty jest liderem SLD od stycznia 2016 roku. (fot.:.facebook.com/WlodzimierzCzarzast)

Pomysł na kampanię do wyborów samorządowych każdy powiat i każde miasto powinien mieć swój – powiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Dodał, że podczas kampanii SLD wspólne dla wszystkich będą m.in. kwestie opieki nad seniorami czy finansowanie in vitro.
"Pomysł na kampanię do wyborów samorządowych każdy powiat i każde miasto powinien mieć swój. Mówię to z pełnym przekonaniem i z doświadczeniem wielu lat spędzonych w polityce" - powiedział w piątek przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji prasowej w Szczecinie. Dodał, że dla SLD jako dla formacji jest ważnych kilka zagadnień ogólnych.

"To jest cała sfera bezpłatnych żłobków, bezpłatnych przedszkoli, to jest cała sfera in vitro, którą w Polsce zaczęliśmy, przypominam, i nikt nam tego nie zabierze" - powiedział Czarzasty.

Podkreślił, że ważna jest dla SLD opieka nad starszym pokoleniem. "To znaczy domy dziennej opieki, to znaczy opieka geriatryczna, bo lekarzy geriatrów jest w Polsce 72, a Polska się starzeje. To nie chodzi o ludzi, którzy budowali PRL bądź go nie budowali, to chodzi o starszych ludzi, którzy nie mają opieki, a będzie ich coraz więcej" - podkreślił Czarzasty. Dodał, że pomysłem na opiekę nad osobami starszymi są też osiedla wspomagane, na których znajdowałyby się gabinety pielęgniarskie.

Jak dodał Czarzasty, dla partii, której przewodniczy, ważne jest też budownictwo komunalne, które - jak zaznaczył - SLD rozwija we Wrocławiu, i którego rozwój partia chce zaproponować w innych miastach, "bo to jest po prostu dobry pomysł na pomaganie ludziom" - ocenił. Dodał, że kolejnym elementem jest też wprowadzenie gabinetów lekarskich i dentystycznych w szkołach.

Włodzimierz Czarzasty podkreślił też, że Sojusz Lewicy Demokratycznej w wyborach do sejmików wojewódzkich nie będzie tworzył koalicji z PO, Nowoczesną czy PSL. Partia wraz z innymi ugrupowaniami pójdzie do wyborów pod szyldem SLD Lewica Razem. W tegorocznych wyborach poza SLD utworzą go m.in. Unia Pracy, PPS, związki zawodowe, kilka stowarzyszeń i mniejsze partie.

Przewodniczący SLD podkreślił, że "boleje" nad tym, iż nie została stworzona wspólna lista do sejmików z partii Razem. "Taką propozycję złożyliśmy partii Razem. (…) Została odrzucona. My będziemy tę propozycję odnawiali, bo uważamy, że lewica powinna wcześniej czy później się dogadać" - powiedział Czarzasty.

"Uważamy, że po tym, jak się wygłupiliśmy dwa lata temu i trzy lata temu w związku z kandydatką na prezydentkę i z tą polityką, którą prowadziliśmy w związku z wejściem w koalicję z panem Januszem Palikotem, musimy być bardzo refleksyjni i stonowani, i zdystansowani wobec decyzji. Życie nas nauczyło przez dwa lata, że po prostu musimy być mądrzejsi niż byliśmy" - powiedział Czarzasty.

Przypomnijmy, że kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski optuje za tym by porozumienie programowe PO z Nowoczesną dotyczące samorządów powinno być poszerzone o lewicę.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.