PARTNER PORTALU
 • BGK

Włodzimierz Czarzasty: W wyborach samorządowych do sejmików idziemy pod szyldem SLD Lewica Razem

 • PAP/JS    12 maja 2018 - 20:27
Włodzimierz Czarzasty: W wyborach samorządowych do sejmików idziemy pod szyldem SLD Lewica Razem
SLD wraz ze swoimi partnerami w wyborach samorządowych do sejmików idzie pod szyldem SLD Lewica Razem - poinformował szef SLD Włodzimierz Czarzasty (fot. SLD)

SLD wraz ze swoimi partnerami w wyborach samorządowych do sejmików idzie pod szyldem SLD Lewica Razem - poinformował szef SLD Włodzimierz Czarzasty podczas konwencji partii. Przyjęto program partii na nadchodzące wybory pod hasłem "Silny samorząd, demokratyczna Polska".
 • Rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska poinformowała, że na konwencji przyjęty został program partii na wybory samorządowe o nazwie "Silny samorząd, demokratyczna Polska".
 • SLD ma w swym programie rozwiązania dotyczące mieszkalnictwa komunalnego.
 • Program opiera się na kilku filarach. Wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski powiedział, że jednym z nich jest - jak mówił - wsparcie dla rodziców i dzieci.

Na konferencji prasowej zorganizowanej w trakcie konwencji Czarzasty poinformował, że SLD razem ze swoimi partnerami pójdzie do wyborów samorządowych do sejmików pod szyldem SLD Lewica Razem. "Konwencja podtrzymała swoją decyzję, którą podjęła wcześniej - będą miłe rozmowy z innymi partiami demokratycznymi w Polsce, ale idziemy pod szyldem SLD Lewica Razem z naszymi partnerami z OPZZ, z Unią Pracy, z PPS i z wieloma partiami i stowarzyszeniami, które dzisiaj były naszymi gośćmi" - podkreślił szef SLD.

Sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek poinformował, że podczas konwencji wszyscy członkowie absolutorium otrzymali wotum zaufania. "Partia jest silna, partia jest mocna, partia ma siłę i wystartuje w wyborach samorządowych na szczeblu sejmików pod szyldem SLD Lewica razem" - zaznaczył.

Rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska poinformowała, że na konwencji przyjęty został program partii na wybory samorządowe o nazwie "Silny samorząd, demokratyczna Polska". "To są wyznaczone najważniejsze filary, które będą dla nas wskazówkami, jak dalej w samorządach te programy mają być doprecyzowane, już na poziomie lokalnym" - mówiła.

Program opiera się na kilku filarach. Wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski powiedział, że jednym z nich jest - jak mówił - wsparcie dla rodziców i dzieci, i tu SLD proponuje m.in. wprowadzenie bezpłatnego, dostępnego dla każdego dziecka żłobka, wyprawki dla dzieci rozpoczynających edukację w pierwszej klasie szkoły podstawowej w wysokości 500 zł czy darmowe korepetycje i inne zajęcia. Ponadto, SLD chce, by w każdej szkole rzeczywiście odbywały się lekcje etyki.

Czytaj też: Włodzimierz Czarzasty: Rozpoczynamy walkę o utracony elektorat

Wśród propozycji SLD dotyczących kwestii zdrowia, Gawkowski wymienił m.in.: wprowadzenie opieki dentystycznej w każdej szkole oraz finansowanie in vitro z budżetu gmin i województw. SLD postuluje też, by "w każdej gminie prowadzony był obowiązkowy coroczny monitoring jakości powietrza".

W części programu poświęconej sytuacji emerytów SLD proponuje kartę seniora. Tak, aby - mówił Gawkowski - "każda osoba, która ukończyła 60 lat, otrzymała kartę zniżek na usługi zdrowotne, rekreacyjne, edukacyjne i sportowe". "Chcemy też dobrej opieki zdrowotnej dla seniorów, czyli chcemy, żeby w każdej gminie były przyjmowane programy zdrowotne dedykowane dla mieszkańców, którzy ukończyli 60 lat" - dodał. SLD proponuje również, by osoby, które ukończą 65. rok życia, miały prawo do darmowych przejazdów lokalną i regionalną komunikacją.

SLD ma też w swym programie rozwiązania dotyczące mieszkalnictwa komunalnego. Jedną z nich jest - jak powiedział Gawkowski - propozycja, by "10 proc. rocznych dochodów własnych gminy" było kierowane na budownictwo komunalne. Wiceszef SLD powiedział, że jego partia chce również, by "osoby, które żyją blisko minimum socjalnego, które mają jakieś niepełnosprawności, mogły mieć łatwiejszy dostęp do mieszkania".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.