PARTNER PORTALU
  • BGK

Wniosek w sprawie burmistrza Trzcianki

  • PAP    15 stycznia 2013 - 12:49
Wniosek w sprawie burmistrza Trzcianki

Kandydaturę Piotra Biruli na stanowisko osoby pełniącej funkcję burmistrza Trzcianki przedstawił premierowi wojewoda wielkopolski Piotr Florek.
Dotychczasowy burmistrz został prawomocnie skazany i nie może dalej pełnić swojej funkcji.

W grudniu 2012 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu prawomocnie skazał dotychczasowego burmistrza na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata za korupcję.

"Prawomocność wyroku powoduje wygaśnięcie mandatu dotychczasowego burmistrza, a po podjęciu przez Radę Miasta Trzcianka uchwały wygaszającej mandat - konieczność powołania osoby pełniącej jego funkcję" - poinformował we wtorek rzecznik prasowy wojewody Tomasz Stube.

Proponowany kandydat od września 2011 roku był pierwszym zastępcą burmistrza Trzcianki. Jak poinformował rzecznik, ma on duże doświadczenie samorządowe oraz w pracy dla międzynarodowych firm, między innymi na stanowiskach związanych z zarządzaniem kadrami.

Sąd Okręgowy w Poznaniu, który w grudniu rozpatrywał apelację w sprawie dotychczasowego burmistrza podtrzymał wcześniejszy wyrok sądu w Trzciance.

Tamtejszy sąd rejonowy uznał, że burmistrz obiecywał jednemu z radnych, że w zamian za pomoc w odwołaniu aktualnego przewodniczącego rady miejskiej, zostanie wiceprzewodniczącym rady i dostanie pracę w miejskiej spółce z wynagrodzeniem 3,5 tys. zł netto. Propozycja została nagrana przez korumpowanego radnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.