PARTNER PORTALU
 • BGK

Wojciech Król na prezydenta Mysłowic?

 • MN    10 października 2017 - 16:28
Wojciech Król na prezydenta Mysłowic?
Wojciech Król urodził się w Jaworznie, natomiast w Mysłowicach kończył szkołę. Pracował też w tamtejszym ośrodku kultury. (fot. Facebook)

O stanowisko prezydenta Mysłowic może ubiegać się obecny poseł Platformy Obywatelskiej.
W 2010 roku Edward Lasok – obecny prezydent Mysłowic – powierzył Wojciechowi Królowi stanowisko dyrektora kancelarii. Plotki głoszą, że Król, który obecnie jest posłem Platformy Obywatelskiej, będzie kandydował w przyszłorocznych wyborach na stanowisko głowy miasta. Co o tym mówi sam zainteresowany?

- Plotki mają to do siebie, że czasem nie mają nic wspólnego z prawdą, ale czasem rzeczywiście się potwierdzają – komentuje z uśmiechem Król. – Nie zapadła jeszcze decyzja kogo Platforma Obywatelska poprze w wyborach, ale takiej decyzji można się spodziewać już wkrótce. Mogę powiedzieć, że ktoś popierany przez Platformę na pewno będzie kandydował – dodaje.

Tym samym możliwe, że Król będzie kandydował do samorządu, ale nie bezpośrednio pod szyldem Platformy Obywatelskiej. Obecnie urzędujący prezydent Edward Lasok startował w wyborach z ramienia Mysłowickiego Porozumienia Samorządowego.

Wojciech Król pełnił funkcję dyrektora kancelarii prezydenta w latach 2010-2014. Od 2015 jest posłem na Sejm VIII kadencji. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • hakunamatata, 2017-10-23 08:49:05

  Jeśli ten Pan będzie kandydował i jeśli - o dziwo - coś ugra to jako miasto przygotujmy się na zaciąg spadochroniarzy PO - przecież w Urzędzie Marszałkowskim (z którego przyszedł do nas kolega posła - dyrektor MOK i wcześniej Jarosław MBO Makowski) też nastąpi zmiana a kolegów trzeba gdzieś schować...... najlepiej pod płaszczykiem doświadczenia i wiedzy jaką zdobyli w urzędzie.  rozwiń
 • Myslowiczanka, 2017-10-11 13:33:23

  Do Amnezja: Amnezja śmiem twierdzić, że ta osoba będzie robić dokładnie to samo 😎
 • loki, 2017-10-11 13:31:48

  Do Amnezja: Przypominam, że to dzięki Lasokowi Wojciech Król wypłynął na wody polityczne