PARTNER PORTALU
 • BGK

Wojciechowicz wkrótce ogłosi decyzję ws. kandydowania na prezydenta Warszawy

 • PAP/AKC    27 kwietnia 2018 - 15:10
Wojciechowicz wkrótce ogłosi decyzję ws. kandydowania na prezydenta Warszawy
Wojciechowicz podejmie decyzję o kandydowaniu w maju (ot. PTWP)

Były wiceprezydent Warszawy, Jacek Wojciechowicz przyznaje, że jest coraz bardziej skłonny wziąć udział w wyborach na prezydenta Warszawy. Decyzję, czy w nich faktycznie wystartuje, ogłosi w maju.
 • Jestem coraz bardziej skłonny wziąć udział w wyborach na prezydenta Warszawy, widząc kandydatów duopolu PO-PiS - mówi Jacek Wojciechowicz.
 • Były wiceprezydent Warszawy zapowiedział, że swoją decyzję ogłosi już w najbliższych dniach.
 • Komentuje też propozycje programowe koalicji PO i Nowoczesnej w wyborach w stolicy w zakresie planowania przestrzennego miasta.

W poniedziałek Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej, kandydaci PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy i jego zastępcę, przestawili wspólną wizję planowania przestrzennego miasta. Politycy chcą przygotować strategiczny plan rozwoju Warszawy, rozwijać centra lokalne w dzielnicach, uporządkować kwestię reklam, czy budować podziemne parkingi.

Zdaniem Wojciechowicza propozycje przedstawione przez Trzaskowskiego i Rabieja są "w wielu miejscach niespójne, nieścisłe, czy niemające szans na realizację". - Tego typu dokumenty i ich jakość świadczą o zupełnym lekceważeniu warszawiaków i pokazują, że kandydaci uważają, że +ciemny lud wszystko kupi+ - dodał.

Polityk odniósł się m.in. do propozycji zmiany w studium zagospodarowania przestrzennego. - Rafał Trzaskowski mówi o nowej filozofii, która zakłada uchwalenie studium, planów, a dopiero potem budowy infrastruktury przez miasto i inwestycji. Nowość tej propozycji polega tylko na tym, że dziś budują to inwestorzy na własny koszt, a teraz ma to budować miasto - mówił.

- Pan Trzaskowski planuje nie wydawać żadnych decyzji pozwalających na realizacje inwestycji do czasu uchwalenia studium, potem planów i wybudowania przez miasto infrastruktury - wskazywał. Dodał, że propozycja ta może zamrozić rozwój 60 proc. obszaru Warszawy na około 10 lat.

Wojciechowicz skomentował też propozycję walki z chaosem reklamowym w stolicy. Przypominał, że dwa lata temu została uchwalona ustawa krajobrazowa, dająca samorządom możliwość walki z reklamami. - Gdy byłem wiceprezydentem, przygotowaliśmy w ratuszu założenia do uchwały w tej sprawie. Od tego czasu minęły prawie dwa lata, a PO, która ma większość w Radzie Warszawy, nadal nie uchwaliła takich przepisów - zauważył.

Były wiceprezydent Warszawy powiedział w rozmowie z PAP, że "jest coraz bardziej skłonny wziąć udział w wyborach na prezydenta Warszawy, widząc kandydatów duopolu PO-PiS". - Decyzje o starcie ogłoszę w najbliższych dniach - zapowiedział.

Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji PAP Wojciechowicz, którego Hanna Gronkiewicz-Waltz odwołała ze stołecznego ratusza po wybuchu tzw. afery reprywatyzacyjnej, będzie kandydatem na prezydenta stolicy; swój start ma ogłosić na początku maja.

Wojciechowicz zapowiedział również, że Instytut Rozwoju Warszawy, którym kieruje, rozpocznie niebawem akcję zbierania podpisów pod petycją sprzeciwiającą się likwidacji lotniska Chopina. Instytut będzie też namawiać Radę Warszawy do rozpisania referendum w tej sprawie

We wrześniu minionego roku pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild poinformował, że otwarcie Centralnego Portu Komunikacyjnego oznaczać będzie zamknięcie warszawskiego Lotniska Chopina dla ruchu cywilnego.

- Decyzje PiS w sprawie likwidacji lotniska Chopina i budowy Centralnego Portu Lotniczego oceniam jako głęboko nieprzemyślaną. Jest to decyzja polityczna, ekonomicznie nieracjonalna, zmniejszająca szanse rozwojowe Warszawy, a także komfort jej mieszkańców - mówi. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.