PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski podsumował swoją kadencję

  • PAP    6 września 2011 - 19:06

Wzrost bezpieczeństwa obywateli oraz usprawnienie zarządzania kryzysowego – to w opinii wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego najważniejsze jego osiągnięcia.
Wojewoda zaprezentował we wtorek raport z dokonaniami czterech lat. Kozłowski chwaląc się osiągnięciami ostatnich czterech lat wymienił wśród nich wzrost poczucia bezpieczeństwa obywateli, sprawne zarządzanie kryzysowe, polepszenie działania służb ratowniczych, a także budowę nowoczesnych i bezpiecznych dróg. „Mazowsze jest dzisiaj największym placem budowy w Polsce i być może jednym z największych na świecie” – ocenił.

Pochwalił się także likwidacją wieloletnich zaległości w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, w tym niektórych sięgających nawet czasów sprzed reformy administracyjnej z 1999 roku. „W tym roku liczę na to, że zaległości spadną po raz pierwszy w historii do zera” – powiedział Kozłowski.

Zwrócił także uwagę, że obecnie liczba zatrudnionych w urzędzie pracowników jest mniejsza niż na początku kadencji.

Wojewoda odniósł się także do niepowodzeń mijającej kadencji. Wśród nich wymienił m.in. opóźnienie niektórych inwestycji drogowych, opóźnienie prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, niską dostępność usług medycznych w stanach nagłych. Zwrócił też uwagę na trudności z utrzymaniem fachowców w administracji zespolonej ze względu na niekonkurencyjne płace w porównaniu z wynagrodzeniami w administracji publicznej. „Jest to jedna z naszych największych porażek” – zaznaczył.

Podczas prezentacji raportu zarówno Kozłowski, jak i wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek odnieśli się do priorytetów, jakie sformułowali na początku swojej kadencji w 2007 roku, dotyczących m.in. sprawnego państwa, infrastruktury oraz bezpieczeństwa.

„Dobrze, że kampania wyborcza zmusza nas do samooceny, sprawozdania z tego, co się udało, ale i z tego, co się nie udało” – podkreślił wojewoda. Jacek Kozłowski funkcję wojewody mazowieckiego pełni od 29 listopada 2007 r.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • bodzio kefir , 2011-09-06 22:25:51

    największy sukces kozłowskiego: zgnojenie do maxa radomia i regionu radomskiego. ów słynny już radomiożefca robił co mógł żeby zaszkodzić miastu. i udawało mu się. niestety :( oby nigdy więcej już nie został wojewodą!!!!