PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda mazowiecki zakazał kontrmanifestacji na Krakowskim Przedmieściu

  • PAP/JS    10 sierpnia 2017 - 19:42
Wojewoda mazowiecki zakazał kontrmanifestacji na Krakowskim Przedmieściu
Kontrmanifestacje miały się odbyć na Krakowskim Przedmieściu (fot. um.warszawa.pl)

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał decyzje zakazujące czterech kontrmanifestacji na Krakowskim Przedmieściu. Miały się one odbyć w czwartek (10 sierpnia) w czasie obchodów miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.
"Wojewoda mazowiecki wydał cztery zarządzenia zastępcze dotyczące zgromadzeń: przed Kolumną Zygmunta, przed gmachem Kordegardy od strony ulicy Ossolińskich oraz dwóch przy Skwerze Hoovera" - powiedziała Agnieszka Kędzierawska z oddziału prasowego wojewody mazowieckiego. Jak podkreśliła, głównym powodem zakazu jest niezachowanie bezpiecznej odległości 100 metrów od zgromadzenia cyklicznego odbywającego się na Krakowskim Przedmieściu 10. dnia każdego miesiąca, w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

Według niej to prezydent miasta powinien podjąć decyzję, czy zgromadzenia są zgodne z przepisami. "Ponieważ ta decyzja nie została podjęta, to wojewoda wydaje zarządzenie zastępcze" - dodała Kędzierawska.

W czwartkowych uroczystościach uczestniczą m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak oraz przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Obchody rozpoczęły się od mszy w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w warszawskiej archikatedrze.

W czerwcu podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej kilkadziesiąt osób usiadło w poprzek jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki uczestnikom Marszu Pamięci. Policja skierowała 91 wniosków do sądu za blokowanie jezdni na drodze marszu.

Obywatele RP zapowiedzieli organizację kontrmanifestacji również 10 sierpnia. Obywatele RP to organizacja, która znana jest m.in. z organizowania od grudnia ub. roku kontrmanifestacji wobec obchodów tzw. miesięcznic katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Jako pierwszy o zakazie poinformował portal TVN Warszawa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • ANNA, 2017-08-11 09:14:41

    Do mzak: pierdu pierdu. Popatrz sobie na nagrania z wczoraj. Tęgie karki ubeków, którzy utracili wpływy i kasę, to ci "obywatele RP". Mają d.. RP a kasa leci z Moskwy i od Sorosa. Tępaku. Chyba, że sam jesteś z nich. Dzisiaj blokują Kaczorowi, a jutro odbiorą ci Polskę, głupku. ...  rozwiń
  • mzak, 2017-08-11 08:26:31

    Proponuję: z drzewa z Puszczy Białowieskiej przetrzeć deski. Krakowskie przedmieście ogrodzić wykonanym z nich płotem. Dla chętnych do wejścia za przepustki z patriotycznymi symbolami rozprowadzanymi na Nowogrodzkiej. Rachunki za te działania wysyłamy do Brukseli