PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda pomorski zostanie odwołany? Neumann: Obowiązki go przerosły

  • PAP/AT    24 sierpnia 2017 - 12:33
Wojewoda pomorski zostanie odwołany? Neumann: Obowiązki go przerosły
Wojewoda pomorski straci stanowisko? (Dariusz Drelich, fot. mat. pras)

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich skompromitował się w czasie nawałnicy, skompromitował się w dniach po nawałnicy, dziś kompromituje się albo próbuje wręcz uratować swoją skórę działając w taki a nie inny sposób przy obchodach porozumień sierpniowych - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann.
• Wojewoda pomorski Dariusz Drelich skompromitował się w czasie nawałnicy i po niej, obowiązki go przerosły - komentuje Neumann.

• Wyraził nadzieję, że jednym z efektów czwartkowego (24 sierpnia) posiedzenia rządu będzie decyzja odwołaniu Drelicha z funkcji wojewody.

• Zaznaczył też, że ma nadzieję, iż rząd przyzna większe środki na  pomoc ludziom w odbudowie domów i gospodarstw oraz na odbudowę lasów.

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich skompromitował się w czasie nawałnicy i po niej, obowiązki go przerosły - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Wyraził nadzieję, że jednym z efektów czwartkowego posiedzenia rządu będzie decyzja odwołaniu Drelicha z funkcji wojewody.

Neumann był pytany na briefingu w Sejmie o to, czego spodziewa się po czwartkowym posiedzeniu rządu, na którym ministrowie mają zapoznać się m.in. z informacją szefa MSWiA ws. działań podejmowanych w związku z sytuacją powstałą w wyniku nawałnic, które w sierpniu przeszły przez Polskę oraz omówią wstępny projekt ustawy budżetowej na 2018 r.

Czytaj też: Wicemarszałek: Wojewoda pomorski powinien zostać natychmiast wymieniony

"Mam nadzieję, że rząd wreszcie się obudzi, przyzna większe środki na większą pomoc ludziom w odbudowie domów i gospodarstw, także na odbudowę lasów, które zostały zniszczone, także lasów prywatnych, bo tych lasów na Kaszubach było sporo, był to dorobek życia wielu rodzin" - powiedział Neumann.

Według niego poszkodowanym w nawałnicach potrzeba "szybkiego działania i pieniędzy", a także "poważnej rozmowy z ubezpieczycielami, żeby poprosić firmy ubezpieczeniowe, żeby szybko w sposób ekstraordynaryjny zaczęły dziś szacować straty i wypłacać odszkodowania". "Tam są potrzebne pieniądze na odbudowy, na remonty, bo za chwilę będziemy mieli jesień, opady i ci ludzie zostaną bez dachu nad głową" - zaznaczył Neumann.

Czytaj też: Wojewoda pomorski: Stan klęski żywiołowej nie był potrzebny, a wojsko pomogło na czas

Wyraził też nadzieję, że "jednym z efektów tego posiedzenia rządu będzie decyzja odwołaniu pana Drelicha z funkcji wojewody pomorskiego". "On skompromitował się w czasie nawałnicy, skompromitował się w dniach po nawałnicy, dziś kompromituje się albo próbuje wręcz uratować swoją skórę działając w taki a nie inny sposób przy obchodach porozumień sierpniowych" - dodał polityk PO.

Nawiązał też do tego, że wojewoda Drelich wyraził w środę zgodę na organizowanie przez "Solidarność" na gdańskim Placu Solidarności zgromadzeń cyklicznych w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Na tym samym placu obchody rocznicy chce zorganizować KOD, który uzyskał na to zgodę władz Gdańska.

Decyzja wojewody pomorskiego oznacza, że - mimo zgody władz Gdańska, 31 sierpnia w godz. 12.00-19.30 na Placu Solidarności, własnych obchodów rocznicy podpisania Porozumień nie będzie mógł zorganizować pomorski KOD.

"Mam nadzieję, że to nie wystarczy i pani premier Szydło zwolni tego człowieka (Drelicha) z pełnienia obowiązków, bo one go przerastają i to widać" - powiedział Neumann.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Flojar, 2017-08-25 09:28:28

    Do nieuk: Jeśli chodzi o ssanie, to panowie burłacy i ich POmagierzy aFerajny doskonale wiedzieli gdzie są cycki do ssania, kiedy rujnowali gospodarkę polską, zapędzając Polaków do czarnej dziury zadłużenia w OBCYCH BANKACH. W tej ferajnie był także miejaki Neumannnnnnn. PiS jak każda partia też nie... jest święty, bo lokowany ma fundamencie ściętych gilotyną głów rewolucji francuzkiej. Demokracja NIE ISTNIEJE. Przeczytajcie NIEUKI do kwadratu książkię Leddina pt "Demokracja - opium dla ludu".  rozwiń
  • nieuk, 2017-08-24 17:55:41

    Wierzycie w cuda?gdzie wy żyjecie?przecież w PIS nie ma nieudaczników..tam są same orły..oni rządzenie wyssali z mlekiem matki......błądzić może każdy...na kolana przed Rydzykiem i do przodu.....