PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewodowie na naradzie u premier. "Obowiązek zachowywania pokory, dyscypliny i przestrzegania lojalności"

  • PAP/JS    27 kwietnia 2017 - 17:03
Wojewodowie na naradzie u premier. "Obowiązek zachowywania pokory, dyscypliny i przestrzegania lojalności"
Wojewodowie na spotkaniu u premier Beaty Szydło (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Na spotkaniu z wojewodami premier Beata Szydło "zwróciła uwagę na podstawowe zasady, jakimi powinni kierować się wojewodowie w swojej pracy, obowiązek zachowywania pokory, dyscypliny i przestrzegania lojalności" - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.
"Jako reprezentanci rządu w terenie wojewodowie i ich służby mają obowiązek wspierać rząd we wdrażaniu społecznie oczekiwanych reform takich jak reforma służby zdrowia czy edukacji. Te regularne narady, to doskonała okazja do skoordynowania działalności wojewodów po to, by sprawnie przeprowadzać zaplanowane zmiany" - powiedział rzecznik rządu po popołudniowym spotkaniu premier z wojewodami.

Wcześniej w czwartek premier odnosząc się do spotkania z wojewodami zaznaczyła, że takie rozmowy, to dla niej m.in. możliwość zapoznania się z tym, co dzieje się w województwach i "przypomnienia, co jest istotne". Pytana w TVP Info o czwartkowe spotkanie szefowa rządu odpowiedziała, że "te spotkania nie są niczym nadzwyczajnym".

"My spotykamy się dość regularnie, na tych spotkaniach najczęściej oczywiście ministrowie z wojewodami rozmawiają, ale ja też staram się bywać, ponieważ dla mnie to też jest pewna możliwość zapoznania się z tym, co dzieje się i jakie oni mają problemy w województwach no i też przypomnienia od czasu do czasu to, co jest istotne" - podkreśliła Szydło.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • pisówka, 2017-04-27 19:16:15

    i to samo powinno dotyczyć doradców wojewody.A nie krzyczeć i wrzeszczeć do członków PIS.Przykre ale prawdziwa sytuacja.Uważam,ze jak ktoś nie ma racji to krzyczy i sie denerwuje a on tak sie zachował!!!Pokory zero..A nie miał racji