PARTNER PORTALU
  • BGK

Wójt Białych Błot aresztowany na dwa miesiące

  • PAP/AH    28 września 2017 - 11:58
Wójt Białych Błot aresztowany na dwa miesiące
Korzyść majątkowa, której przyjęcie zarzuca Maciejowi K. prokuratura, miała wynieść 25 tys. zł. (Fot. Shutterstock)

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dwóch miesięcy aresztu wobec wójta Białych Błot Macieja K. Grozi mu 10 lat więzienia za przekroczenie uprawień urzędniczych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Wójt nie przyznaje się do winy.




- Wniosek uzasadniliśmy obawą matactwa oraz grożącą surową karą. Wójtowi, który został zatrzymany, postawiono zarzut z artykułu 231 par. 2 Kodeksu karnego. Złożył on już wyjaśnienia, ale nie przyznał się w nich do winy" - wskazała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska.

Korzyść majątkowa, której przyjęcie zarzuca Maciejowi K. prokuratura, miała wynieść 25 tys. zł.

- Składa się na ten zarzut kilka zachowań. Wcześniej w Urzędzie Gminy policja na wniosek prokuratury dokonała czynności przeszukania i zabezpieczenia dokumentów związanych ze sprawą - dodała Adamska-Okońska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (1)

  • bareja , 2017-09-28 12:53:53

    A mógł sobie siedzieć piętro niżej i te dowody rejestracyjne wydawać. Ciekawe czy teraz ci biznesmeni z Białych Błot złożą się żeby go z pierdla wyciągnąć. Najśmieszniejsza to z tego wszystkiego to rada gminy podwyżkę mu miesiąc wcześniej dała za wybitne zasługi.