PARTNER PORTALU
  • BGK

Wójt gminy Miedziana Góra odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Jakie ma plany?

  • PAP/JS    17 października 2017 - 19:40
Wójt gminy Miedziana Góra odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Jakie ma plany?
Zdzisław Wrzałka zaznaczył, że przygotowuje się do startu w najbliższych wyborach samorządowych, "najprawdopodobniej na wójta gminy Miedziana Góra" (fot. youtube.com)

Miałem dość waśni spisków i sporów w świętokrzyskiej PO – powiedział współtwórca ugrupowania w woj. świętokrzyskim Zdzisław Wrzałka i jednocześnie wójt gminy Miedziana Góra, który odszedł z partii. To jego polityczny wybór; jest mi przykro, bo znam go od lat – skomentował lider PO Grzegorz Schetyna.
• Zdzisław Wrzałka zaznaczył, że przygotowuje się do startu w najbliższych wyborach samorządowych, "najprawdopodobniej na wójta gminy Miedziana Góra".

• Zdementował jednocześnie pojawiające się pogłoski, że zamierza przystąpić do nowej formacji, którą na bazie Partii Razem chce budować Jarosław Gowin.

• Sekretarz Generalny PO Stanisław Gawłowski komentując odejście Wrzałki z PO powiedział "że ludzie czasami zachowują się koniunkturalnie".

Wójt gminy Miedziana Góra powiedział, że powodem jego decyzji były "narastające po raz kolejny konflikty w świętokrzyskiej Platformie Obywatelskiej".

"Znów zaczęły się jakieś próby buntu, spiski. Prominentni członkowie PO w regionie zamiast skoncentrować się na ważnych sprawach, które są przed nami jak wybory samorządowe, to energię skupiają na wewnętrznych waśniach, sporach i kłótniach. Nie chcę dalej już w tym uczestniczyć, dlatego postanowiłem się z tego wyłączyć i odejść" - podkreślił Wrzałka.

Były starosta kielecki, który przez kilkanaście lat szefował strukturom PO w powiecie kieleckim zaznaczył jednak, że jego odejście z partii nie ma nic wspólnego z rozwiązaniem pod koniec września powiatowych struktur ugrupowania w Ostrowcu Św. Taką decyzję podjął wtedy Zarząd Krajowy partii na wniosek komisarza PO w regionie Pawła Zalewskiego. Powodem była odmowa lokalnych działaczy zerwania koalicji z PiS w Radzie Powiatu Ostrowieckiego.

"Moja rezygnacja nie ma z tym żadnego związku. Uważam, że nie była to decyzja zła, bo wprowadzała pewną polityczną czytelność" - zapewnił były starosta kielecki. Zdementował jednocześnie pojawiające się pogłoski, że zamierza przystąpić do nowej formacji, którą na bazie Partii Razem chce budować Jarosław Gowin.

"Te plotki to jeden z elementów tego, co się dzieje w świętokrzyskiej Platformie. Były kolportowane przez niektórych działaczy. Swoja drogą uważam, że to może być ciekawy projekt polityczny" - zapewnił Wrzałka. Dodał, że "póki co, nie zamierza wiązać się z żadną opcją polityczną".

"Jest wielu wójtów, którzy politycznie nie są związani z żadną opcją. Nie chciałbym składać jakiś deklaracji i angażować się politycznie, na razie pozostaję bezpartyjny. Chcę działać dalej w stowarzyszeniu "Projekt Świętokrzyskie", a poza tym dalej funkcjonować w samorządzie" - podkreślił.

Zaznaczył, że przygotowuje się do startu w najbliższych wyborach samorządowych, "najprawdopodobniej na wójta gminy Miedziana Góra".

"Nie podjąłem jednak ostatecznej decyzji. Do wyborów pozostał jeszcze rok. Najbliższy okres czasu nie będę się angażował politycznie. Najchętniej bym wystartował z własnego komitetu wyborczego" - poinformował.

Lider PO Grzegorz Schetyna pytany o komentarz do rezygnacji Zdzisława Wrzałki odparł, że "jest mu po prostu przykro".

"Chciałbym z nim na spokojnie porozmawiać o przyczynach tej decyzji. To jednak jego polityczny wybór. Żal mi go, bo go znam od lat, ale sam odpowiada za swoje decyzje" - podkreślił.

Sekretarz Generalny PO Stanisław Gawłowski komentując odejście Wrzałki z PO powiedział "że ludzie czasami zachowują się koniunkturalnie".

"Wydaje się, że popłynę z tym nurtem, bo nurt mnie dalej poniesie, da mi dodatkowe bonusy. Tak czasami dzieje się z samorządowcami. Mam głębokie przekonanie, że Zdzisław Wrzałka dokładnie się tak zachował" - stwierdził Gawłowski.

"Jemu wygodnie dzisiaj być w PiS-ie i nie mam najmniejszych wątpliwości, że w tym kierunku będzie podążał. To zawsze szkoda, ale lepiej, że to dzieje się w takiej sytuacji jak teraz. Rozpoczniemy przygotowania do wyborów samorządowych, trzeba będzie budować oraz stawiać na ludzi autentycznych i prawdziwych. Tacy są w tym regionie" - powiedział Gawłowski.

Nie ukrywał, że władze Platformy podjęły ostatnio kilka trudnych decyzji dotyczących województwa świętokrzyskiego. "Nie mam jednak żadnych wątpliwości, że przyniosą korzyści całej partii i regionowi" - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.