PARTNER PORTALU
 • BGK

„Wolne sądy, Wolne wybory, Wolna Polska"! Polacy demonstrują w całym kraju

 • jk    24 listopada 2017 - 21:34
„Wolne sądy, Wolne wybory, Wolna Polska"! Polacy demonstrują w całym kraju
Grzegorz Drobiszewski, przewodniczący Młodych Demokratów, informuje na Twitterze, że przed Pałacem Prezydenckim zebrało się kilka tysięcy wolnych obywateli. (Fot. Twitter/GrzegorzDrobiszewski)

Według organizatorów demonstracji „Wolne sądy, Wolne wybory, Wolna Polska" protesty odbywają się w 123 miejscach, nie tylko w Polsce, ale także poza krajem.
Pod hasłem „Wolne sądy, Wolne wybory, Wolna Polska" - rozpoczęła się po godz. 19.00 demonstracja przed Pałacem Prezydenckim. Manifestanci domagają się wycofania projektów ustaw o KRS i SN. Przypomnijmy, Sejm opowiedział się za dalszymi pracami nad prezydenckimi projektami ustaw o SN i KRS. Nie zgodził się natomiast na wnioski opozycji o odrzucenie projektów w pierwszym czytaniu. Obie propozycje prezydenta trafiły do dalszych prac w komisji.

Grzegorz Drobiszewski, przewodniczący Młodych Demokratów, poinformował  na Twitterze, że przed Pałacem Prezydenckim zebrało się kilka tysięcy wolnych obywateli.

Do protestu dołączyli także mieszkańcy Łodzi. "Manifestacja w Łodzi teraz. Nie poddamy się!" - pisze na Twitterze Filip Supeł z Nowoczesnej.

"Jestem dumny ze Słupska!!!" - chwali się na swoim profilu Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Pod sądem zabrali się również mieszkańcy Białegostoku. Oni również walczą o wolne sądy.

- Jest nas kilkadziesiąt osób pod Sądem Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim. Walczymy o #WolneSądy! - pisze na Twitterze Jakub Paduch, radny miejski Ostrowa Wielkopolskiego.

W Krakowie oprócz mieszkańców w manifeście uczestniczy Bogdan Klich, senator RP. - "Nie martw się Polsko. Jesteśmy!" W Krakowie - pisze na Twitterze.

- Wrocław, plac Wolności, dzisiaj. #WolneSądy #WolneWybory - pisze na Twitterze Barbara Zdrojewska, senator RP, przewodnicząca Sejmiku Woj. Dolnośląskiego.

Według organizatorów protesty odbywają się w 123 miejscach, nie tylko w Polsce, ale także w Chicago, Dublinie, Kopenhadze, Londynie, Zagrzebiu.

Więcej o protestach w całym kraju przeczytasz TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Z dalekiego Detroit, 2017-11-25 17:40:34

  Do szuflaPO: no ale to jak to? Nikt nie siedzi? To gdzie tu brak demokracji skoro nikogo nie wsadzili?
 • szuflaPO, 2017-11-25 15:45:15

  Do Uwolnić aresztowanych: A mógłbyś baranie wymienić choć jedno nazwisko ? Tylko napisz wyraźnie aby potem, wymieniony przez Ciebie delikwent, miałby prawo zostać wpisany na listę kombatantów oraz listę płac fundacji Sorosa, Adenauera, Batorego itp. pogrobowców.
 • Uwolnić aresztowanych, 2017-11-25 13:15:52

  Przyszło o wiele mniej osób niż poprzednio... Ci którzy już byli - to już siedzą...