PARTNER PORTALU
  • BGK

Worki z dokumentami przed bydgoskim magistratem

  • JL    17 lutego 2016 - 09:38
Worki z dokumentami przed bydgoskim magistratem
Bydgoski magistrat wyjaśnia sprawę worków z dokumentami wystawionymi przy budynku urzędu miasta. Fot. Bydgoszcz.pl

Bydgoski magistrat wyjaśnia sprawę worków z odpadami wystawionymi przy ul. Jezuickiej, przy budynku urzędu miasta.
Jak podaje bydgoski magistrat, za zaistniałą sytuację odpowiada wybrana w przetargu nieograniczonym firma sprzątająca, która wynosi i odbiera odpady.

W trybie pilnym urzędnicy wezwali przedstawiciela firmy na rozmowę do ratusza.

„Złożył nam wyjaśnienia, że powyższe zdarzenie jest skutkiem zmian organizacyjnych w firmie i trwa od około dwóch tygodni” – informuje urząd miasta.

Urząd dodaje, że powtórzenie się takiej sytuacji będzie jednoznaczne z rozwiązaniem umowy z firmą sprzątającą.

W oświadczeniu czytamy, że „ W Urzędzie Miasta Bydgoszczy obowiązuje polityka bezpieczeństwa informacji, przyjęta zarządzeniem nr 253/2015 z dnia 20 kwietnia 2015 roku, zgodnie z którą wydruki robocze, błędne lub zdezaktualizowane, powinny być niezwłocznie niszczone przy użyciu niszczarki do papieru lub w inny sposób zapewniający skuteczne usunięcie lub zanonimizowanie”.

Tym samym decyzja o zniszczeniu wydruku należy do konkretnego pracownika. Urząd Miasta Bydgoszczy zapewnia, że dysponuje dostateczną ilością niszczarek (ok. 180 sztuk), aby zapewnić realizację wyznaczonych polityką bezpieczeństwa zadań. Wytworzone dokumenty są natomiast archiwizowane.

„Trudno odpowiedzieć, jak w śmieciach znalazły się ewentualne dokumenty, gdyż nie mieliśmy możliwości zapoznania się z ich zawartością” – czytamy w oświadczeniu.

Jednocześnie urząd zapewnia, że w ratuszu śmieci są segregowane. Do tego celu służą specjalnie przygotowane pojemniki tj. pojemniki na papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale, odpady zmieszane.

„Część pojemników w urzędzie jest ogólnodostępna dla pracowników i mieszkańców i ze względu na ich lokalizację nie ma możliwości skontrolowania, co jest w nich składowane. Niemniej, przypomnimy pracownikom o zasadach prawidłowej segregacji” – czytamy w oświadczeniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.