PARTNER PORTALU
 • BGK

Wręczono Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Oto lista nagrodzonych

 • KDS    2 sierpnia 2017 - 12:29
Wręczono Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Oto lista nagrodzonych
Praca w samorządzie to ogromne wyzwanie i mnóstwo wysiłku - mówił Tomasz Zdzikot, podsekretarz stanu w MSWiA (fot. mswia.gov.pl)

Od lat starają się jak najlepiej wykonywać swoją pracę na rzecz samorządu, biorą udział w pracach legislacyjnych, poświęcają się pracy naukowej czy dydaktycznej dotyczącej JST. W poniedziałek (31 lipca) dwudziestu samorządowców odebrało Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.
- Praca w samorządzie to ogromne wyzwanie i mnóstwo wysiłku. Dziękuję Państwu za lata pracy na rzecz lokalnych wspólnot - podczas uroczystości zorganizowanych w gmachu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego mówił Tomasz Zdzikot, podsekretarz stanu w MSWiA. W swoim wystąpieniu podkreślił skalę wyzwań, które na co dzień stoją przed samorządowcami, szczególnie w dużych miastach.  

W gronie wyróżnionych znaleźli się: Adam Buława, Krzysztof Górski, Józef Kaczmarek, Andrzej Krasnowolski, Katarzyna Lubiak, Jan Nowak, Katarzyna Polak, Paweł Puławski, Janina Rogg, Danuta Wawrzynkiewicz, Włodzimierz Zalewski, Alicja Żebrowska, Dariusz Figura, Robert Perkowski, Remigiusz Grodecki, Anna Drewniak, Piotr Kazimierczak, Kazimierz Mazur, Tomasz Koziński, Marek Cackowski.

Wszyscy to przedstawiciele JST, ale pełnią funkcje na różnych poziomach administracji samorządowej. Mają za sobą wieloletni staż pracy i różnorakie osiągnięcia. Jak podkreślano podczas uroczystości, wykazują się obywatelską postawą na rzecz lokalnej społeczności. 

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego jest nadawana od 2015 r. Przyznaje się ją przede wszystkim za:

- działalność w organach jednostek samorządu terytorialnego, związkach i stowarzyszeniach jednostek samorządu terytorialnego;
- wykonywanie zadań dotyczących samorządu terytorialnego w urzędach administracji publicznej oraz w urzędach organów władzy publicznej;
- pracę naukową i badawczą dotyczącą zagadnień związanych z działalnością samorządu terytorialnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • Anonim, 2018-02-06 16:43:31

  Nieważne, czy PiS, czy PO. Ważne, że chcą działać i aktywnie działają, a nie wchodzą w konflikt z prawem, prowadzą monkey business, kupują sobie prezenty za pieniądze miast.
 • Bareja wciąż zywy, 2017-08-03 09:34:46

  PO dawało swoim teraz PiS daje swoim ... wyrzyćmy partie z zycia publicznego
 • jancz, 2017-08-02 16:49:09

  Skąd wy to wiecie kim są te osoby? Może by tak konkretniej? Kto jest tym działaczem PiS-u, czyli pierwszego sortu? Ilu spośród tej dwudziestki? Kolejny fakenews?