PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrócił kolejny posterunek policji

  • pt    5 grudnia 2016 - 14:37
Wrócił kolejny posterunek policji
Uroczystość otwarcia posterunku w Dygowie (fot.mswia.gov.pl)

W tym miejscu mieszkańcy zawsze otrzymają pomoc i wsparcie policji – powiedział w poniedziałek 5 grudnia minister Mariusz Błaszczak, dokonując ponownego otwarcia zlikwidowanej jednostki w małej miejscowości w województwie zachodniopomorskim.
Na posterunku policji w Dygowie będzie pracować 5 funkcjonariuszy, w tym dwóch dzielnicowych. Policjanci będą też dysponowali dwoma radiowozami.

Szef MSWiA podkreślił, że do tej pory w całym kraju przywróconych zostało już 29 posterunków, a do końca roku liczba ta wzrośnie o kolejnych 9. Podziękował też władzom samorządowym za ich wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia.

- Wspólnie z samorządem możemy zapewnić bezpieczeństwo zarówno w Dygowie jak i w innych miejscowościach w całym kraju – stwierdził.

Czytaj: Premier: będziemy przywracali zlikwidowane posterunki policji

Program przywracania posterunków służy naprawieniu sytuacji z poprzednich lat, kiedy to zlikwidowano ponad połowę tych jednostek w całym kraju. Jak uważa MSWiA, ich zamykanie nie było poprzedzone właściwymi analizami. Zmiany nie przyniosły spodziewanych oszczędności, przyczyniły się natomiast do obniżenia poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Jak podkreśla resort, posterunki są przywracane tam, gdzie potrzebują ich mieszkańcy. To ich opinie dotyczące zagrożeń były brane pod uwagę w czasie konsultacji społecznych. W sumie przeprowadzono ponad 12 tys. spotkań, w których uczestniczyło 217 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • państwo policyjne, 2016-12-06 08:03:45

    Błaszczak pierwszy milicjant PiS=PZPR