PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Dutkiewicz zawarł porozumienie z Petru

  • pt    2 lutego 2017 - 09:05
Wrocław: Dutkiewicz zawarł porozumienie z Petru
Ryszard Petru i Rafał Dutkiewicz (fot.youtube)

• Prezydent Rafał Dutkiewicz i szef Nowoczesnej Ryszard Petru podpisali porozumienie koalicyjne.
• Mają współpracować ze sobą do końca obecnej kadencji.
• Być może w 2018 roku oba środowiska wystawią wspólnego kandydata na prezydenta Wrocławia.
– W trudnych czasach, gdy „dobra zmiana” okazuje się „złą zmianą”, trzeba podpisywać porozumienia i zawierać koalicje – mówił podczas konferencji prasowej we wrocławskim ratuszu Ryszard Petru. – Robimy wszystko, aby Wrocław nigdy nie był PiS-owski i aby kolejnym prezydentem Wrocławia była osoba, która będzie kontynuowała to, co dobrego działo się w tym mieście od momentu, kiedy upadł komunizm – dodał przewodniczący Nowoczesnej.

Prezydent Wrocławia komentował: – Podpisaliśmy porozumienie koalicyjne. Oznacza to, że stabilnie będziemy pracować dla Wrocławia i przygotujemy w 2018 roku interesującą strategię wyborczą – uzupełnia Rafał Dutkiewicz.

Umowa podkreśla, że radni obu środowisk są otwarci na współpracę oraz deklarują zgodę co do poparcia najważniejszych założeń miasta.

Dokument formalizuje porozumienie zawarte między politykami w kwietniu ub. roku, kiedy w radzie miejskiej powstał sześcioosobowy klub Nowoczesnej złożony z polityków, którzy opuścili szeregi Platformy Obywatelskiej.

Porozumienie nie zawiera zapisów o tworzeniu wspólnej listy wyborczej w wyborach samorządowych. - Jesteśmy jednak przekonani, że po naszej stronie sceny politycznej powinny odbywać się ruchy łączące - powiedział prezydent Wrocławia.

W umowie wymienione zostały najważniejsze projekty, na których realizacji skupić mają się radni koalicji. Są to: budowa Alei Wielkiej Wyspy i Mostu Wschodniego, budowa nowych linii tramwajowych, przygotowanie koncepcji budowy sieci przystanków dla kolei miejskiej i aglomeracyjnej, przygotowanie programu rewitalizacyjnego "100 wrocławskich podwórek" i realna poprawa jakości powietrza we Wrocławiu, m.in. poprzez realizację projektu Zielona Stolica Europy.

Jednym z elementów porozumienia będzie objęcie stanowiska wiceprezydenta Wrocławia przez przedstawiciela Nowoczesnej. Stanowisko to ma objąć Magdalena Piasecka, dotychczasowa szefowa miejskiego Convention Bureau.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Kubuś Puchatek, 2017-02-02 15:08:10

    I wiadomo w co gra Dutkiewicz. Dzisiaj Piasecka na vice a jak Piasecka na prezia to on umęczony będzie wickiem. I to jest dobra "z(a)miana"