PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław ma setki milionów na współpracę z NGO

  • PAP/rs    5 grudnia 2017 - 14:13
Wrocław ma setki milionów na współpracę z NGO
Wrocławski magistrat chcę w ciągu najbliższych czterech lat przeznaczyć niemal pół miliarda złotych na współprace z organizacjami pozarządowymi

Wrocławski magistrat chcę w ciągu najbliższych czterech lat przeznaczyć niemal pół miliarda złotych na współprace z organizacjami pozarządowymi – zapowiedział w poniedziałek dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia Jacek Sutryk.
Sutryk podkreślił, że wrocławski magistrat podpisuje z organizacjami pozarządowymi wieloletnie umowy. - Dzięki temu zapewniamy im stabilizację i pozwalamy lepiej realizować zadania dla mieszkańców. To ewenement w skali kraju. Ta współpraca jest niezwykle ważna, bo niektóre zadania sektor pozarządowy realizuje najlepiej - powiedział Sutryk.

Dyrektor poinformował, że w latach 2018-2022 Miasto Wrocław przeznaczy niemal pół miliarda złotych na współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Wrocław rocznie podpisuje około 700 umów z z NGO'sami. W tym roku na współprace z organizacjami pozarządowym z miejskiej kasy wydano 111 mln zł. Magistrat podkreśla, że dzięki tej współpracy powstało wiele programów, m.in.: Strategia Rozwoju Współpracy Miasta i Organizacji Pozarządowych, Program Współpracy Miasta Wrocławia z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2018, czy Wieloletni Program Współpracy Miasta Wrocławia z Organizacjami Pozarządowymi na lata 2018 - 2022.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.