PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Manifestacja Młodzieży Wszechpolskiej w związku z deklaracją prezydentów o wspieraniu migracji

  • PAP/MN    8 lipca 2017 - 16:33
Wrocław: Manifestacja Młodzieży Wszechpolskiej w związku z deklaracją prezydentów o wspieraniu migracji
Przeciwko "islamizacji Europy" manifestowali przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej. (zdj. ilustracyjne/youtube.com)

Przeciwko "islamizacji Europy" manifestowali w sobotę na wrocławskim Rynku przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej. Tuż obok kontrmanifestację pod hasłem "STOP nienawiści! TAK dla pomocy i integracji" zorganizowały środowiska lewicowe.
• Młodzież Wszechpolska manifestowała w odpowiedzi na deklarację o współdziałaniu w dziedzinie migracji, podpisaną przez prezydentów polskich miast.

• W odpowiedzi środowiska lewicowe skandowały hasło "Wolność, Równość, Tolerancja".

• Argumentowano, że celem międzynarodowego terroryzmu jest sianie strachu. 

W manifestacji Młodzieży Wszechpolskiej brało udział kilkanaście osób. Rozwinięto transparent z napisem "Wczoraj nazizm. Dziś islamizacja. Znów niemiecka okupacja". Skandowano m.in.: "Nie bierz Araba Wrocławiu, nie bierz Araba".

Jak podkreślano to odpowiedź na podpisaną w zeszłym tygodniu przez większość prezydentów Unii Metropolii Polskich deklarację o współdziałaniu w dziedzinie migracji. Jej sygnatariusze zadeklarowali m.in. "otwartość i wolę partnerskiej współpracy z administracją rządową, organizacjami pozarządowymi i związkami religijnymi w zakresie tworzenia i wdrażania polskiej polityki migracyjnej, opartej o zarządzaniu bezpiecznymi migracjami". "Polskie duże miasta od wielu lat są otwarte na procesy migracyjne i różnorodność mieszkańców" - napisano w dokumencie sygnowanym przez prezydentów Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Prezes wrocławskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej Michał Grondalski mówił, że większość polskiego społeczeństwa jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców. "Europejski hegemon po raz kolejny próbuje narzucać nam swoje wzorce" - przekonywał.

Kilkadziesiąt metrów dalej kontrmanifestację pod hasłem "STOP nienawiści! TAK dla pomocy i integracji" zorganizowały środowiska lewicowe. W tym zgromadzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym sympatycy Partii Razem oraz partii Zieloni, przedstawiciele organizacji Wrocław Wita Uchodźców i Wrocław Dla Demokracji. Skandowana hasła "Wolność, Równość, Tolerancja" oraz "Naszą bronią solidarność".

Działacz społeczny Michał Syska mówił, że celem międzynarodowego terroryzmu jest sianie strachu. "Wszyscy ci, którzy dziś w Polsce wzniecają strach są sojusznikami międzynarodowego terroryzmu. Młodzież Wszechpolska jest sojusznikiem międzynarodowego terroryzmu, ponieważ sieje strach. Strach sieją również polski rząd i telewizja publiczna" - przekonywał.

Zgromadzeni na kontrmanifestacji mieli ze sobą transparenty m.in. z napisami "Moją ojczyzną jest człowieczeństwo" oraz "Dla wszystkich starczy miejsca po wielkim dachem nieba".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.