PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: PO nad programem samorządowym będzie pracować z ruchami miejskimi

  • PAP/JS    16 stycznia 2017 - 17:10
Wrocław: PO nad programem samorządowym będzie pracować z ruchami miejskimi
Senator Jarosław Duda (fot. facebook)

Program wyborczy i kandydaturę na prezydenta Wrocławia lokalne struktury Platformy Obywatelskiej będą konsultować m.in. z ruchami miejskimi, organizacjami pozarządowymi i obywatelskimi – powiedział szef wrocławskich struktur PO senator Jarosław Duda.
Senator Duda poinformował, że Rada Powiatu PO we Wrocławiu podjęła uchwałę o przygotowaniu programu wyborczego dla miasta i dla całej aglomeracji wrocławskiej, który będzie konsultowany i wypracowywany z jak najszerszym spektrum społecznym.

"Chcemy pracować nad nim z przedstawicielami rad osiedli, ruchów miejskich, organizacji pozarządowych, wspólnot mieszkaniowych i innych aktywnych środowisk społecznych. Będziemy przede wszystkim pytać mieszkańców, także w sprawie wyłonienia kandydata na prezydenta Wrocławia" - powiedział Duda.

Szef wrocławskich struktur PO ocenił, że w ten sposób uda się wypracować program i wyłonić kandydata, który będzie spełniał oczekiwania większości wyborców i będzie miał szanse na ostateczny sukces.

Czytaj też: Wybory samorządowe 2018, ordynacja wyborcza: PiS zapowiada kadencyjność wójtów, burmistrzów

"Oczywiście byłoby dobrze, gdyby takim kandydatem na prezydenta Wrocławia okazał ktoś z legitymacją PO lub związany już partią, ale to nie jest najważniejsze. Najbardziej zależy nam na zbudowaniu wokół naszego kandydata programu, który zaakceptują mieszkańcy" - powiedział Duda.

Przypomniał, że przed kilkoma tygodniami PO zrezygnowało z udziału w koalicji rządzącej Wrocławiem, w której kluby prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza i Nowoczesnej nie mają już wymaganej większości.

"Teraz postanowiliśmy, że do końca kadencji 2018 r. nasi radni nie będą współtworzyć żadnych koalicji w Radzie Miejskiej Wrocławia. Co nie oznacza, że nie będą popierać dobrych rozwiązań proponowanych w tym samorządzie. Chcemy się jednak skupić na nowym, własnym programie samorządowym" - powiedział Duda.

W poprzednich wyborach w 2014 r. PO startowała z klubem prezydenta Dutkiewicza z jednej listy i zdobyła wymaganą większość. W 2016 r. sześciu radnych PO przeszło do Nowoczesnej i założyło klub tej partii. Obecnie koalicja rządząca dysponuje 18 radnymi z 37-osobowej Radzie Miejskiej Wrocławia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • glaertes, 2017-01-17 09:45:00

    Teraz konsultacje p. Duda! Przeformatowaliście Wrocław w szczalnie dla turystów z Angoli, zabudowaliście stare Miasto galeriami i chcecie teraz coś konsultować? Pan sobie kpi z nas Wrocławian? OJ nie dobrze!