PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Ponad tona darów w ramach akcji "Paczka dla kresowian"

  • PAP/KDS    15 grudnia 2017 - 11:42
Wrocław: Ponad tona darów w ramach akcji "Paczka dla kresowian"
Zdjęcie ilustracyjne (fot.pixabay.com)

W piątek (15.12) zabawki dla dzieci, proszki do prania, jedzenie - w sumie ponad tona darów - wyruszyły z Wrocławia do Lwowa. Rzeczy udało się zebrać w ramach akcji "Paczka dla kresowian", której współorganizatorami jest m.in. Straż Miejska.
W ramach akcji "Paczka dla kresowian" organizowanej przez Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowską Fundację im. Św. Jadwigi, Straż Miejską Wrocławia i Region Dolny Śląsk NSZZ Solidarność, zebrano dla Polaków mieszkających na Ukrainie produkty spożywcze, artykuły pierwszej potrzeby, proszki do prania, środki czystości oraz zabawki dla dzieci.

- Taka pomoc przedświąteczna jest tam naprawdę bardzo potrzebna. Kiedyś przed trzydziestu laty my otrzymywaliśmy pomoc z Zachodu, teraz sami pomagamy potrzebującym - powiedział Tadeusz Pabisiak z Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. Św. Jadwigi.

Podkreślił, że wsparcie trafi m.in. do Domu Miłosierdzia Bożego, w którym przebywają osoby ciężko chore i samotne oraz do fundacji "Dajmy nadzieję".

- Mamy w sumie pięćset paczek. Część z nich rozdzieli proboszcz katedry lwowskiej ks. Jan Nikiel. Na pewno obdaruje nimi nie tylko Polaków, ale wszystkich potrzebujących - powiedział Jarosław Krauze z dolnośląskiej Solidarności, która od pięciu lat współorganizuje tę akcję.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.