PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław. Radny PiS zarabiał, sprzedając odzież z PCK

  • pt    28 lutego 2018 - 20:57
Wrocław. Radny PiS zarabiał, sprzedając odzież z PCK
Sprawą wycieku pieniędzy z PCK prokuratura zajmuje się od dawna (fot. wroclaw.pl)

Jerzy G., radny PiS w sejmiku dolnośląskim został aresztowany na trzy miesiące. Radny usłyszał zarzut przywłaszczenia ponad miliona złotych ze sprzedaży odzieży ze zbiórki organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż we Wrocławiu.
  • Radny PiS wraz z pomocnikami sprzedawał odzież zebraną przez PCK.
  • Mieli w ten sposób zarobić ponad milion złotych.
  • Wojewódzki radny Jerzy G. już w zeszłym roku, gdy PCK we Wrocławiu zainteresowała się prokuratura, został zawieszony w prawach członka PiS.

Informację o postawieniu zarzutów Jerzemu G., radnemu PiS w sejmiku dolnośląskim, jednocześnie byłemu dyrektorowi wrocławskiego oddziału PCK, potwierdziła Onetowi rzeczniczka wrocławskiej prokuratury.

W sumie w sprawie śledczy zatrzymali jeszcze cztery inne osoby, którym postawiono te same zarzuty. Areszt zastosowano jedynie wobec Jerzego G. Niewykluczone, że z pieniędzy wyprowadzonych z PCK była finansowana kampania wyborcza polityków PiS. Wątek ten jest badany przez prokuraturę.

Czytaj też: Jest decyzja WSA ws. wygaśnięcia mandatu prezydenta Radomia

Sprawą wycieku pieniędzy z PCK prokuratura zajmuje się od dawna. Wszystko wskazuje na to, że nielegalny proceder rozpoczął się w 2015 roku.

Sprawa wyszła na jaw wiosną zeszłego roku. Prezesem oddziału był wówczas biznesmen Rafał Holanowski, niegdyś radny miejski PiS. Wiceprezesem był natomiast obecny szef PiS we Wrocławiu, poseł Piotr Babiarz. Po ujawnieniu afery cały zarząd został odwołany.

Niewykluczone, że z pieniędzy wyprowadzonych z PCK była finansowa kampania wyborcza polityków PiS. Wątek ten jest badany przez prokuraturę – twierdzi Onet.

Jerzy G. już w zeszłym roku, gdy PCK we Wrocławiu zainteresowała się prokuratura, został zawieszony w prawach członka PiS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.