PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław. Studenci zbudowali schronienia dla uchodźców

  • pt/pap    20 sierpnia 2016 - 14:46
Wrocław. Studenci zbudowali schronienia dla uchodźców
W ramach prowadzonych warsztatów powstał również dom, którego podstawowym budulcem jest tektura.(www.pryzmat.pwr.edu.pl)

Konstrukcje mieszkalne, które mogłyby stanowić schronienia dla uchodźców lub ofiar katastrof naturalnych, skonstruowali i wybudowali studenci z Polski i Holandii. Projekt został zrealizowany we Wrocławiu w ramach Letniej Szkoły Architektury.
W sobotę zaprezentowano cztery konstrukcje mieszkalne, które powstały w efekcie trzytygodniowych warsztatów. Uczestniczyła w nich grupa 30 studentów z Politechniki Wrocławskiej oraz holenderskiego Uniwersytetu Technicznego w Delft.

Jak powiedział Jerzy Łątka, doktorant Politechniki Wrocławskiej, pomysłodawca i współprowadzący Letniej Szkoły Architektury, celem przedsięwzięcia było zaprojektowanie i wybudowanie tzw. living unit, czyli podstawowej jednostki mieszkalnej. "To konstrukcje, w których schronienie mogliby znaleźć uchodźcy, ofiary katastrof naturalnych, czy po prostu ludzie w bardzo trudnej sytuacji materialnej" - powiedział Łątka.

Konstrukcje mieszkalne wykonane są z różnych materiałów. To m.in. drewno oraz różnego rodzaju materiały sztuczne. Schronienia muszą zapewnić ich mieszkańcom minimalne warunki egzystencjalne.

W ramach prowadzonych warsztatów powstał również dom, którego podstawowym budulcem jest tektura.

"Domek z kart" zdobył już nagrodę w konkursie FutuWro organizowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Konkurs dotyczył wizji miasta przyszłości. Ta praca będzie jesienią pokazywana w przestrzeni miejskiej Wrocławia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • prof. Tektura, 2016-08-22 16:36:33

    Do wroclawiannika: ale za to akademiki będą tanie...
  • wroclawiannika, 2016-08-22 13:40:29

    A dla Bezdomnych z Wrocławia JEDNO WIELKIE NIC ,tylko uchodzcy ,a własnych obywateli to miasto ma w (...) !