PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Zieloni i Razem wystawią wspólną listę w wyborach do Rady Miasta

  • PAP/JS    17 maja 2017 - 14:28
Wrocław: Zieloni i Razem wystawią wspólną listę w wyborach do Rady Miasta
Zaprezentowane porozumienie nazwano "Deklarację Wrocławską" (fot. Razem/twitter)

Partia Zieloni oraz Partia Razem wystawią wspólną listę w przyszłorocznych wyborach do Rady Miasta Wrocławia. Inicjatywa obu partii ma być otwarta na ruchy miejskie, związki zawodowe oraz stowarzyszenia, które maja podobną jak one wizję rozwoju stolicy Dolnego Śląska.
O zamiarze wystawienia wspólnej listy do Rady Miasta Wrocławia obie partie poinformowały podczas konferencji prasowej w Wrocławiu. Nie przedstawiono przy tym kandydata obu partii na prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Taka kandydatura ma być wyłoniona "w drodze konsensusu i po dołączeniu innych ruchów progresywnych i społecznych" - podali przedstawiciele obu partii.

Przewodnicząca Partii Zielonych Małgorzata Tracz podkreśliła, że Wrocław potrzebuje zmiany priorytetów w polityce miejskiej. "Obecna formuła, być może trafna na przełomie wieków, wyczerpała się. Liczymy na partnerską współpracę z ruchami progresywnymi i społecznymi. Zależy nam, by dołączające do porozumienia organizacje były dla nas partnerami i na równi z nami uczestniczyły w tworzeniu programu wyborczego i list wyborczych na zasadzie konsensusu" - powiedziała Tracz.

Z kolei Wojciech Browarny, członek Rady Województwa Dolnośląskiego Partii Razem, podkreślił, że obecny prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz "nigdy nie miał prawdziwej opozycji w Radzie Miejskiej".

"Doprowadziło to do szeregu zaniedbań w polityce miejskiej: ogromnego zadłużenia, wyprzedaży mieszkań komunalnych, piętrzących się problemów socjalnych, budowy największej ilości galerii handlowych w Europie, zamierania lokalnych biznesów, wycinki tysięcy drzew, stagnacji w rozwoju komunikacji miejskiej" - powiedział Browarny.

Zaprezentowane porozumienie nazwano "Deklarację Wrocławską".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.