WSA: Waldemar Wysocki jedynym legalnym starostą trzebnickim

- Z ogromną satysfakcją pragnę poinformować, że Wojewódzki Sąd Administracyjny potwierdził legalność mojego wyboru na starostę powiatu trzebnickiego – tymi słowami rozpoczyna się pismo Waldemara Wysockiego do mieszkańców powiatu trzebnickiego. Wyrok z 31 marca kończy okres „dwuwładzy” w powiecie.
WSA: Waldemar Wysocki jedynym legalnym starostą trzebnickim
Waldemar Wysocki, starosta trzebnicki (fot.facebook)

Przypomnijmy, od grudnia powiat miał dwóch starostów. Waldemar Wysocki (PiS), który sprawował ten urząd od grudnia 2014 r. został odwołany 30 listopada 2015 r. podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu głosami radnych PO i PSL. Jednocześnie wybrano b. posła PO Marka Łapińskiego na nowego starostę. PO i PSL ma w 21-osobowej radzie powiatu trzebnickiego 11 radnych.

Wysocki zapowiadał złożenie skargi do WSA na bezprawne jego zdaniem odwołanie. Argumentował wtedy, że ustawa mówi jasno - by odwołać starostę z zajmowanego stanowiska, musi za tym zagłosować 3/5 ustawowego składu rady. W przypadku rady powiatu trzebnickiego to 13 radnych. A takiego wyniku głosowania nie było.

Sąd podzielił argumentację starosty. - Wojewódzki Sąd Administracyjny w oparciu o dostępne dowody, ponad wszelką wątpliwość uznał obecny zarząd powiatu trzebnickiego w składzie - Waldemar Wysocki, Jerzy Trela, Sławomir Błażewski, Daniel Buczak, jako jedyny właściwy do sprawowania władzy wykonawczej. Za nielegalnie wybranych uznano Marka Łapińskiego, Pawła Olesia i Marzannę Jurzystę Ziętek – czytamy dalej na stronie powiatu trzebnickiego.

Jednocześnie oddalone zostały skargi - Roberta Adacha o rzekome fałszowanie oddanego głosu oraz byłego posła Marka Łapińskiego o legalność wyboru starosty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE