PARTNER PORTALU
  • BGK

WSA: Waldemar Wysocki jedynym legalnym starostą trzebnickim

  • AW    1 kwietnia 2016 - 14:18
WSA: Waldemar Wysocki jedynym legalnym starostą trzebnickim
Waldemar Wysocki, starosta trzebnicki (fot.facebook)

- Z ogromną satysfakcją pragnę poinformować, że Wojewódzki Sąd Administracyjny potwierdził legalność mojego wyboru na starostę powiatu trzebnickiego – tymi słowami rozpoczyna się pismo Waldemara Wysockiego do mieszkańców powiatu trzebnickiego. Wyrok z 31 marca kończy okres „dwuwładzy” w powiecie.
Przypomnijmy, od grudnia powiat miał dwóch starostów. Waldemar Wysocki (PiS), który sprawował ten urząd od grudnia 2014 r. został odwołany 30 listopada 2015 r. podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu głosami radnych PO i PSL. Jednocześnie wybrano b. posła PO Marka Łapińskiego na nowego starostę. PO i PSL ma w 21-osobowej radzie powiatu trzebnickiego 11 radnych.

Wysocki zapowiadał złożenie skargi do WSA na bezprawne jego zdaniem odwołanie. Argumentował wtedy, że ustawa mówi jasno - by odwołać starostę z zajmowanego stanowiska, musi za tym zagłosować 3/5 ustawowego składu rady. W przypadku rady powiatu trzebnickiego to 13 radnych. A takiego wyniku głosowania nie było.

Sąd podzielił argumentację starosty. - Wojewódzki Sąd Administracyjny w oparciu o dostępne dowody, ponad wszelką wątpliwość uznał obecny zarząd powiatu trzebnickiego w składzie - Waldemar Wysocki, Jerzy Trela, Sławomir Błażewski, Daniel Buczak, jako jedyny właściwy do sprawowania władzy wykonawczej. Za nielegalnie wybranych uznano Marka Łapińskiego, Pawła Olesia i Marzannę Jurzystę Ziętek – czytamy dalej na stronie powiatu trzebnickiego.

Jednocześnie oddalone zostały skargi - Roberta Adacha o rzekome fałszowanie oddanego głosu oraz byłego posła Marka Łapińskiego o legalność wyboru starosty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.