PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspólne listy opozycji w wyborach samorządowych. "To jedyna szansa, by odsunąć PiS od władzy"

  • PAP/KDS    26 lipca 2017 - 10:29
Wspólne listy opozycji w wyborach samorządowych. "To jedyna szansa, by odsunąć PiS od władzy"
Ewa Kopacz, była premier Polski, uważa, że wspólne listy wyborcze opozycji w przyszłorocznych wyborach są jedyną szansą na odsuniecie PiS od władzy (fot. Twitter.com)

W przyszłorocznych wyborach samorządowych wspólne listy opozycji są niezbędne, by odsunąć PiS od władzy - oceniła w środę była premier Ewa Kopacz (PO). Zaznaczyła też, że w związku ze zbliżającymi się wyborami, obecna władza może starać się zmienić ordynację wyborczą.
O wspólne listy samorządowe opozycji Kopacz była pytana w Rzeczpospolita TV; w jej ocenie są one niezbędne. - To jest jedyna szansa na to, żeby odsunąć PiS od władzy. Jeśli dzisiaj sobie stawiamy za cel, żeby w Polsce działo się w miarę normalnie, żeby ludzie, którzy nie kierują się tylko i wyłącznie nienawiścią kierowali naszym krajem, to dzisiaj cała opozycja musi być zjednoczona - powiedziała Kopacz.

Była premier była też pytana, czy Donald Tusk mógłby stanąć na czele zjednoczonej opozycji. - Każdy, kto będzie dzisiaj przedstawiał program, który pozwoli odsunąć PiS od władzy, będzie zasługiwał na to, by go poprzeć - odpowiedziała.

Dodała też, że ze względu na to, że zbliżają się wybory samorządowe obecna władza może starać się zmienić ordynację wyborczą.

O wspólnej liście, z którą opozycja mogłaby pójść do wyborów samorządowych, a także parlamentarnych, mówił w lipcu lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Wybory samorządowe mają się odbyć jesienią 2018 roku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2017-07-27 10:00:13

    Ty szmato, żebym miał tego żałować do końca życia ja i moja rodzina zagłosujemy na PiS - to za Smoleńsk i sekcje w Moskwie! Mam nadzieję, że sczeźniesz. w odmętach historii!