PARTNER PORTALU
 • BGK

Wujek prezydenta Dudy rządzi Radomskiem. To decyzja premier Szydło

 • em    11 stycznia 2016 - 10:51
Wujek prezydenta Dudy rządzi Radomskiem. To decyzja premier Szydło
Wiesław Kamiński został wskazany na komisarza Radomska (fot. pgk-radomsko.pl)

Wiesław Kamiński został wskazany przez premier Beatę Szydło na komisarza zarządzającego Radomskiem. Sprawa budzi kontrowersje, bo nowy komisarz jest bliskim krewnym prezydenta Andrzeja Dudy.
Dotychczasowa prezydent Anna Milczanowska zrezygnowała z funkcji po zdobyciu mandatu poselskiego, konieczne było zatem wyznaczenie komisarza, który przez najbliższe tygodnie będzie pełnił obowiązki prezydenta Radomska. Wybór padł na Wiesława Kamińskiego. Oficjalne przekazanie dokumentów podpisanych przez premier Beatę Szydło odbyło się we wtorek, 1 grudnia.

Przed objęciem funkcji komisarza Kamiński był prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Na czas pełnienia tej funkcji wziął urlop bezpłatny. Prywatnie jest wujkiem prezydenta Polski Andrzej Dudy. Według "Gazety Wyborczej" babcia Andrzeja Dudy jest rodzoną siostrą mamy Kamińskiego.

Prawdopodobnie Wiesław Kamiński wystartuje w najbliższych wyborach prezydenckich w Radomsku. Ma duże szanse na wygraną, bo PiS rządzi w mieście nieprzerwanie od 10 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Andrzej, 2016-01-12 20:13:40

  Do ben: Znam faceta osobiście i ma kwalifikacje. Pracował w przemyśle wiele lat, więc później zajmował się PGKiM. Czemu więc nie może być prezydentem miasta ? P.S Każdy ma rodzinę i znajomych.
 • ben, 2016-01-12 15:42:08

  Co w tym złego skoro ma kwalifikacje? Tym bardziej, że to tylko czasówka. Jakby był z PSL to by pewnie było ok. :D
 • Z krainy skorumPOwania, 2016-01-11 16:27:41

  Do prawy i sprawiedliwy: a znajdź 10 sprawiedliwych...